Spotkanie podsumowujące naszą akcję Mistrzowie Smaku 2022 odbyło się w Sali Dream kina Helios w Centrum Handlowym Karolinka. Na deser przygotowano seans filmu „Trzy tysiące lat tęsknoty”.
Najlepsi z najlepszych w naszym województwie statuetki odbiorą pod koniec września podczas Polagra 2022 w Poznaniu, czyli - największej i najważniejszej imprezy w branży gastronomicznej w Polsce.
Oto zwycięzcy w następujących kategoriach:
Kelner Roku (powiatami)
- miasto Opole - Wiktoria Skowron
- powiat brzeski - Irena Mendel
- powiat głubczycki - Ewelina Gramatyka
- powiat kędzierzyńsko-kozielski - Katarzyna Dzialuk
- powiat kluczborski - Małgorzata Gładys
- powiat kluczborski - Grzegorz Kania
- powiat krapkowicki - Michał Komander
- powiat nyski - Agnieszka Skirzewska
- powiat oleski- Anna Puzik
- powiat opolski - Paweł Berlanka
- powiat prudnicki - Iwona Wottka
- powiat strzelecki - Natalia Spik
Kelner roku (wojewódzkie)
- Katarzyna Dzialuk
- Natalia Spik
- Michał Komander
- Wiktoria Skowron
- Małgorzata Gładys i Grzegorz Kania
Kucharz Roku (powiatami)
- miasto Opole - Paweł Haładaj
- powiat brzeski - Krystian Protasiewicz
- powiat głubczycki - Katarzyna Markiewicz
- powiat kędzierzyńsko-kozielski - Michał Bryłka
- powiat kluczborski - Maciej Żywiec
- powiat krapkowicki - Dominik Uliczka
- powiat namysłowskiKarolina Mazur
- powiat nyski - Ivica Mujkic
- powiat oleski- Anna Basa
- powiat opolski - Artur Bargieł
- powiat prudnicki - Ryszard Brylka
- powiat strzelecki - Małgorzata Wiatowska
Kucharz Roku (wojewódzkie)
- Dominik Uliczka
- Maciej Żywiec
- Katarzyna Markiewicz
- Artur Bargieł
- zajął Ivica Mujkic
Barman roku (wojewódzkie)
- miejsce w skali województwa i I w Opolu: Paweł Matkowski, Restauracja Radiowa, Opole
- miejsce w skali województwa i I w regionie 1 (powiaty: brzeski, kluczborski, namysłowski, oleski, opolski): Krzysztof Pakuła, StrefaBarmana.pl, Praszka
- miejsce w skali województwa i I w regionie Region 2 (obejmującym powiaty: głubczycki, kędzierzyńsko-kozielski, krapkowicki, nyski, prudnicki, strzelecki) zajął: Michał Komander, Restauracja Daniels, Steblów
Barista Roku (wojewódzkie)
- Agnieszka Kozina, Grycan, Opole
- Michał Komander, Restauracja Daniels, Steblów
- Kamil Zalewski, Runty Roaster, Głuchołazy
Mistrz Słodkości (wojewódzkie)
- Dagmara Junka, Cake For You-Torty z pasją, Kędzierzyn-Koźle
- Agata Prochalska, Wypieki Baby Agi, Lędziny
- Karolina Durmaj, Karolka Ciasta, Węgry
Menedżer Gastronomii (wojewódzkie)
- Wojciech Niezgoda, Tibesti 2GO, Dobrodzień
- Michał Komander, Restauracja Daniels, Steblów
- Marcin Banaszkiewicz, GASTROFAZA BAR, Opole
Restauracja Roku (powiatami)
- miasto Opole - Restauracja Rose Ida
- powiat brzeski -Wozownia
- powiat głubczycki - Restauracja Arkady
- powiat kędzierzyńsko-kozielski -Restauracja Ogrodowa
- powiat kluczborski - Dworek Ostoja
- powiat krapkowicki - Ambiente
- powiat namysłowski - Restauracja Jakubus
- powiat nyski - Restauracja Chorwackie Smaki
- powiat oleski - Restauracja Wesoła
- powiat opolski -Restauracja Rucola
- powiat prudnicki - W Dolinie Białej
- powiat strzelecki - Pod Złotym Rogiem
Restauracja Roku (wojewódzkie)
- Ambiente ze Strzeleczek
Bar/Bistro/Jadłodajnia Roku (powiatami)
- miasto Opole - Western Tortilla
- powiat brzeski - Pierogarnia
- powiat głubczycki - Bar Joker
- powiat kędzierzyńsko-kozielski - Czarno na Białym
- powiat kluczborski - Pierogowe Love Retro
- powiat krapkowicki - Palnik i Piekarnik
- powiat namysłowski - Kurcze
- powiat nyski - Bar Mar-Janek
- powiat oleski - Fifarafa
- powiat opolski - Bistro Finezja
- powiat prudnicki - Wytwórnia Pierogów Wartościowych
- powiat strzelecki – Pierożek
Bar/Bistro/Jadłodajnia Roku (wojewódzkie)
- Western Tortilla z Opola
Kawiarnia Roku (regionami)
- Opole - Cukiernia Jaglo
- Region 1 (powiaty: brzeski, kluczborski, namysłowski, oleski, opolski) - Rodzinka Cafe
- Region 2 (pow: głubczycki, kędzierzyńsko-kozielski, krapkowicki, nyski, prudnicki, strzelecki) - Kafejka Familia
Kawiarnia Roku (wojewódzkie)
- Rodzinka Cafe z Namysłowa
Lody Roku (regionami)
- Opole - Czekoladowe Niebo
- Region 1 (powiaty: brzeski, kluczborski, namysłowski, oleski, opolski) - Lodownia
- Region 2 (pow: głubczycki, kędzierzyńsko-kozielski, krapkowicki, nyski, prudnicki, strzelecki) – Tessoni
Lody Roku (wojewódzkie)
- Tessoni z Prudnika
Pizza Roku (regionami)
- Opole - New York Pizza Departament
- Region 1 (powiaty: brzeski, kluczborski, namysłowski, oleski, opolski) - Tibesti 2 GO!
- Region 2 (pow: głubczycki, kędzierzyńsko-kozielski, krapkowicki, nyski, prudnicki, strzelecki) – Ambiente
Pizza Roku (wojewódzkie)
- Ambiente
Burger Roku (wojewódzkie)
- RIS - Beer & Food, Opole
- Rotunda, Niemodlin
Catering Dietetyczny Roku (wojewódzkie)
- Fit Body Catering, Opole
- Fit Dieta Catering Dietetyczny, Lubsza
- Fit&Food Catering Dietetyczny, Opole
Kuchnia Wegeteriańska Roku (wojewódzkie)
- Vegetujemy, Opole
- Wegeneracja, Opole
Sushi Roku (wojewódzkie)
- Okinawa Sushi Bar, Opole
- Wiko Sushi, Namysłów
- ex aequo Da Ci Kumo Sushi (Kędzierzyn-Koźle) i Sushi Bar Kaiseki(Opole)
Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?