Ruch Zdzieszowice zagrał pierwszy sparing

Nowy nabytek "Zdzichów" Adam Giesa wypadł we wtorkowym meczu bardzo dobrze.
Nasz beniaminek II ligi uległ na własnym stadionie Ruchowi Radzionków 0-1 tracąc bramkę w ostatniej minucie gry.

Na tle zespołu, który awansował do I ligi "Zdzichy" pokazały się całkiem przyzwoicie. W pierwszej połowie dużo lepsze wrażenie sprawiali nasi zawodnicy. Groźnie na bramkę gości strzelali w 10. min Tomasz Cieślak i w 15. min z ostrego kąta Marcin Kieszkowski. Dwa razy górą był jednak bramkarz "Cidrów" Robert Widawski. Dobrze spisał się on także w 42. min, kiedy wyszedł obronną ręką w sytuacji sam na sam z Leszkiem Juszczakiem.
Dobre wrażenie zrobił nowy zawodnik naszej ekipy - 27-letni Adam Giesa, który przyszedł z Rozwoju Katowice. Wydaje się, że powinien on być znaczącym wzmocnieniem. Grał w środku pomocy, ale może też występować na boku II linii.
- Najważniejsze, to wywalczyć miejsce w składzie - mówił Giesa. - Na formę fizyczną nie mogę narzekać. Przerwę miałem krótką, bo tylko tygodniową, ale taką też mieli koledzy ze Zdzieszowic, więc nie ma co narzekać. Drużyna dobrze mnie przyjęła i wierzę, że jestem w stanie jej pomóc.
Nowy trener zdzieszowiczan Andrzej Polak testował kilku zawodników: Mateusza Mikę (bramkarz Orła Psary) pomocników z Leśnicy: Denisa Sotora i Sławomira Kierdala, pomocnika Sparty Paczków Rafała Bobińskiego i defensywnego pomocnika Gwarka Zabrze - Sławomira Górę, który może też grać w obronie. Blisko miejsca w kadrze jest Mika, a jest szansa, że któryś z pozostałych piłkarzy, też zostanie w zdzieszowickim klubie. Nie zagrał tylko Roland Buchała, która ma kontuzję, ale prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu wznowi treningi.
- Jestem zbudowany postawą drużyny - powiedział po meczu trener Polak. - Wszyscy zawodnicy grali bardzo ambitnie i nie było widać różnicy między nami i zespołem grającym o klasę wyżej. To był bardzo pożyteczny sprawdzian.
Kolejny sparing zdzieszowiczanie zagrają w sobotę na wyjeździe. Rywalem będzie Zagłębie Sosnowiec, z którym nasz Ruch rywalizować będzie w najbliższym sezonie w II lidze.

Ruch Zdzieszowice - Ruch Radzionków 0-1 (0-0)
0-1 Szymura - 90.
Ruch Z.: Feć - Bella, Drąg, M. Dyczek, Cieślak - Rogowski, Ł. Damrat, Giesa, Kieszkowski - Juszczak, T. Damrat. Grali ponadto: Mika, Nikołajczyk - Zmuda, Polak, Sobota, M. Kapłon, Rychlewicz, Nowak, Kiliński, Jakubczak, Sotor, Kierdal, Bobiński, Góra. Trener Andrzej Polak.
Ruch R.: Widawski (46. Adamek) - Farkas (63. Rzepka), Smarduch, Szymura, Kowalski (46. Kaciczak) - Dziewulski (46.Beliancin), Mateusz Mak (46. Stranc), Mielec (46. Paweł Giel) - Urbańczyk (46. Kanik), Rakowski (46. Michał Mak), Manelski (46. Gajewski). Trener Rafał Górak.

Rozlosowano Puchar Polski
Ruch Zdzieszowice w rundzie przedwstępnej zagra 21. lipca na wyjeździe ze zdegradowaną z II ligi Ślęzą Wrocław. Jeśli wygra, to w rundzie wstępnej zagra 4. sierpnia u siebie ze zwycięzcą meczu Bielawianka Bielawa (IV liga) - Czarni Żagań (II liga).