Na PWSZ w Nysie będą kształcić specjalistów zarządzania innowacjami

Redakcja
Elektroniczne ucho dla dzieci z podstawówki zrobili studenci z Instytutu Zarządzania. Dzięki nowej specjalności i zdobytej tam wiedzy z pewnością łatwiej będzie w przyszłości podobnym wynalazcom zastrzec swój produkt i napisać wniosek patentowy.
Elektroniczne ucho dla dzieci z podstawówki zrobili studenci z Instytutu Zarządzania. Dzięki nowej specjalności i zdobytej tam wiedzy z pewnością łatwiej będzie w przyszłości podobnym wynalazcom zastrzec swój produkt i napisać wniosek patentowy. PWSZ w Nysie
Zarządzanie innowacjami i projektami to nowa specjalność Instytutu Zarządzania. Przedsiębiorcy z regionu są zainteresowani zatrudnieniem przyszłych absolwentów.

Dzisiaj bardzo dużo mówi się o innowacyjności w firmach, a przedsiębiorcy coraz częściej poszukują specjalistów w tej dziedzinie. My wychodzimy na przeciw ich oczekiwaniom i będziemy kształcić studentów na specjalności zarządzanie innowacjami i projektami już od października - zapowiada Jacek Tomasiak, zastępca dyrektora Instytutu Zarządzania w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie.

Tomasiak dodaje, że będzie to pierwsza tego typu specjalność na Opolszczyźnie na studiach pierwszego stopnia. Nyska uczelnia zakłada, że na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji od października będzie mogło rozpocząć naukę około osiemdziesięciu studentów. Do wyboru przyszli żacy będą mieli zatem dotychczasowe zarządzanie produkcją i usługami, inżynierię jakości, automatyzację produkcji i systemy mechatroniczne oraz właśnie zarządzanie innowacjami i projektami.

Jak zapewniają uczelniani włodarze, przedsiębiorcy z regionu, którzy współpracują z nyską PWSZ zapewnili już teraz, że są zainteresowani przyjęciem przyszłych studentów na praktyki, a po zakończeniu studiów również ich zatrudnieniem.

Program nauczania będzie ukierunkowany na zdobycie wiedzy w zakresie innowacji, metod zarządzania projektami, zarządzania finansami w projekcie.

- Chodzi o to, by wyszkolić przyszłych menadżerów innowacyjnych systemów, którzy pomogą firmom zdobywać pieniądze na projekty, badania, wskażą, jak kiedy i w jaki sposób wprowadzić na rynek nowy produkt. Albo napiszą wniosek patentowy czy też będą potrafili zadbać o zastrzeżenie towaru i wzoru - tłumaczy mgr inż. Jacek Tomasiak. - Na przykład wiedza taka przydałaby się bez wątpienia naszemu obecnemu absolwentowi, który w ubiegłym roku zaprojektował i zbudował elektroniczne ucho, a dziś prowadzi firmę w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska