Nauka o szansach dla biznesu

Krzysztof Strauchmann
Krzysztof Strauchmann
Archiwum PWSZ w Nysie
Sukces Międzynarodowej Konferencji 
Naukowej organizowanej przez PWSZ w Nysie.

Ponad 200 gości wzięło udział w trzydniowej Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Business Risk in Changing Dynamics of Global Village” zorganizowanej przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nysie.
Współorganizatorem wydarzenia była Polsko Indyjska Fundacja Edukacyjna IEEF oraz zagraniczne uczelnie: Uniwersytet Galatii w Rumunii i Savitribai Phule Pune University w Indiach.

Ryzyko w globalnym świecie

Do Nysy przyjechało wielu przedstawicieli środowisk naukowych z Niemiec, Bułgarii, Rumunii, Indii, Grecji, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Ukrainy, Kosowa, Czech i Turcji. W ramach konferencji odbyły się trzy sesje plenarne, cztery panele tematyczne oraz warsztaty dla studentów.

Przygotowywana publikacja pokonferencyjna liczyć będzie ponad 40 artykułów. Spotkaniu patronował między innymi ambasador Indii w Polsce i na Litwie Ayai Bisaria, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, marszałek województwa opolskiego, starosta i burmistrz Nysy.

- Celem konferencji było stworzenie platformy dla profesjonalnej debaty z udziałem ekspertów z całego świata w zakresie identyfikacji i analizy ryzyka oraz szans i zagrożeń jakie ono ze sobą niesie we współczesnym globalnym biznesie - mówi Anna Opałka, kierownik Działu Kontaktów Zewnętrznych i Biura Współpracy Międzynarodowej i jednocześnie przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego. - Prof. Krzysztof Jajuga, przewodniczący Komitetu Naukowego konferencji w niezwykle inspirującym wystąpieniu przedstawił wyzwania dla teorii i praktyki ryzyka w globalnym świecie. W kolejnych wystąpieniach poruszano między innymi takie tematy jak: Szanse i wyzwania dla współpracy edukacyjnej Polski i Indii, ewolucja wskaźników płynności w inwestycjach, efektywność funduszy inwestycyjnych na polskim rynku, szanse i wyzwania na rynku ukraińskim w odniesieniu do mikroregionów i wiele innych.

Konferencja była także świetną okazją do bezpośrednich rozmów pomiędzy władzami nyskiej uczelni i jej zagranicznymi partnerami o współpracy w dziedzinie edukacji czy biznesu.

Studenci też mają pomysły

Konferencji towarzyszyły czterodniowe Międzynarodowe Warsztaty Innowacyjne, w których wzięło udział 37 studentów z 8 krajów. Cztery międzynarodowe grupy warsztatowe wypracowały w sumie 32 pomysły na własną firmę, a następnie musiały je przetestować. Wykorzystano do tego innowacyjną metodę tworzenia koncepcji biznesowych Business Model Canvas. Efekty swojej pracy koncepcyjnej studenci mogli przedstawić w czasie drugiego dnia konferencji. Zostały one bardzo wysoko ocenione przez komisję ekspercką.

Zobacz też: Czy płatne studia medyczne to sposób na zatrzymanie młodych lekarzy w kraju?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska