Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie powołała Indo - European Center

mat. uczelni
Na zdjęciu plenerowa impreza pn. „Oblicza Indii”. Współpraca nyskiej uczelni z Indiami przybliża mieszkańcom Nysy i regionu kulturę tego azjatyckiego kraju. Na zdjęciu dziewczyny z zespołu Natarang: Kornelia Musiałowska, Małgorzata Mizura, Magdalena Mazurek, Zofia Lichota.
Na zdjęciu plenerowa impreza pn. „Oblicza Indii”. Współpraca nyskiej uczelni z Indiami przybliża mieszkańcom Nysy i regionu kulturę tego azjatyckiego kraju. Na zdjęciu dziewczyny z zespołu Natarang: Kornelia Musiałowska, Małgorzata Mizura, Magdalena Mazurek, Zofia Lichota. Archiwum PWSZ w Nysie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie po 5 latach współpracy z partnerami w Indiach powołuje u siebie Indo - European Center, filię Indo - European Foundation. To nowe szanse dla studentów i pracowników PWSZ.

Przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej powstała filia Indo - European Education Fundation(IEEF). Pod koniec lutego rektor PWSZ prof. nadzw. dr inż. Przemysław Malinowski oraz President IEEF Poland dr Pradeep Kumar podpisali porozumienie w tej sprawie.

Porozumienie zakłada współpracę akademicką i biznesową pomiędzy Indiami, Polską i innymi krajami Unii Europejskiej za pośrednictwem platformy Fundacji IEEF. To kontynuacja prowadzonej od 2013 roku współpracy nyskiej uczelni z Indiami.
Indo-European Education Foundation stawia sobie za zadanie stworzenie pomostu między Polską, Indiami i Unią Europejską, wzmacniając relacje między polskimi i indyjskimi uniwersytetami. Celem głównym jest współpraca akademicka i rozwój stosunków politycznych, kulturalnych i społeczno-gospodarczych.

Indo-European Centre będzie pośrednikiem pomiędzy wszystkimi podmiotami zainteresowanymi współpracą z Indiami na płaszczyźnie edukacyjnej, biznesowej i kulturalnej.

- W praktyce, podpisana umowa otwiera studentom PWSZ w Nysie możliwości skorzystania z dostępnych w ramach działalności IEEF form współpracy z Indiami, a w tym z warsztatów i wizyt studyjnych oraz praktyk zarówno w Polsce (w firmach z kapitałem indyjskim) jak i w Indiach - tłumaczy Anna Opałka, Kierownik Działu Kontaktów Zewnętrznych i Biura Współpracy Międzynarodowej PWSZ w Nysie.

- Pomogą w tym środki Programu Erasmus+, które uczelnia pozyskała w tym celu już w ubiegłorocznym konkursie - dodaje.
W niedalekiej przyszłości nyska uczelnia będzie gościć grupę studentów z ASM Institute w Pune, którzy przyjadą do Polski z wizytą studyjną. Wezmą oni udział szkoleniu technologicznym w Regionalnym Centrum Transferu Wiedzy i Technologi Innowacyjnychoraz warsztatach z polskimi studentami.

Największym wyzwaniem, przed którym stają polscy przedsiębiorcy w kontekście ekspansji zagranicznej, jest dostęp do rzetelnej wiedzy i informacji o nowych rynkach. Dlatego w ramach współpracy z przedsiębiorcami i przemysłem odbędzie się z końcem marca w Nysie spotkanie i dyskusja na temat: „Dlaczego Indie są jednym ze strategicznych kierunków ekspansji i jak skutecznie zdobyć ten rynek. Porównanie np. z Chinami”.

Główne cele Indo - European Center:

Identyfikacja i wzmacnianie roli PWSZ w Nysie w budowaniu nowych relacji pomiędzy między środowiskiem akademickim, a przemysłem. Wzmocnienie więzi między Polską a Indiami w celu wspierania dialogu społeczeństwa obywatelskiego i współpracy między osobami, przedsiębiorstwami, uczonymi, instytucjami badawczymi, uniwersytetami i organizacjami pozarządowymi.

Kreowanie możliwości dla polskich, indyjskich i innych europejskich uniwersytetów w zakresie współpracy w obszarze badań i publikacji, wspieranie i doradzanie polskim uczelniom (publicznym i prywatnym) w zakresie współpracy i badań z uczelniami indyjskimi.

Zobacz też: Opolskie Info [2.03.2018]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska