Macie być silni

  Fot. Sebastian Kołodziej/www.112opole.pl

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  We wtorek punktualnie o godz. 21.37 w opolskich akademikach studenci oddali hołd Ojcu Świętemu, układając ze świateł w swoich pokojach gigantyczny krzyż.
  Macie być silni

  ©Fot. Sebastian Kołodziej/www.112opole.pl

  Podobną akcję przeprowadzili studenci w całej Polsce. Uroczystości żałobne po śmierci Jana Pawła II odbywają się także na Uniwersytecie Opolskim. Od poniedziałku w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Czaplaka trwają spotkania modlitewne w intencji Jana Pawła II. - Przyszłyśmy, aby zachować pamięć o największym Polaku - mówi Gosia z terapii pedagogicznej z oligofrenopedagogiką. - Papież był dla nas autorytetem, umiał pocieszyć, zmotywować do działania, podtrzymać na duchu.
  Wielu studentom czuwanie ma pomóc oswoić się z odejściem Jana Pawła II. - Macie być silni - przypominał odtworzony podczas modlitwy głos Ojca Świętego. Studenci z uwagą słuchali tych słów, odśpiewali Apel Jasnogórski, odmówili różaniec. Po spotkaniu wpisywali się do księgi kondolencyjnej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Partnerzy

   Sponsorzy

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Trwa wojewódzki finał!

   Trwa wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Gry On Line - Zagraj Reklama