Politechnika Opolska podpisała umowę z Zespołem Szkół Ekonomicznych

Sławoj Dubiel
Porozumienie w imieniu PO podpisywała prof. Krystyna Macek-Kamińska, prorektor ds. studenckich. Na zdjęciu z Ewą Nowak-Kübler, dyrektorem "ekonomika”. - Ta współpraca to szansa dla naszych olimpijczyków - mówi dyrektor szkoły.
Porozumienie w imieniu PO podpisywała prof. Krystyna Macek-Kamińska, prorektor ds. studenckich. Na zdjęciu z Ewą Nowak-Kübler, dyrektorem "ekonomika”. - Ta współpraca to szansa dla naszych olimpijczyków - mówi dyrektor szkoły. Sławoj Dubiel
Uczelnia podpisała umowę o współpracy z Zespołem Szkół Ekonomicznych w Opolu. Uczniowie będą mogli teraz brać udział w zajęciach prowadzonych na PO.

To tylko jeden z punktów umowy o współpracy jaką Politechnika Opolska podpisała ze szkołą średnią.

- W zasadzie ta umowa jest tylko sformalizowaniem istniejącej od dawna współpracy uczniów z klasy o profilu logistycznym z naszym kołem naukowym. Teraz dodatkowo będziemy szkolić kadrę Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz wysyłać tam naszych wykładowców. W planach jest również organizacja wspólnych konferencji - mówi dr Aleksandra Żurawska, prodziekan ds. współpracy i rozwoju Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki.

Według Ewy Nowak-Kübler, dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu, to porozumienie to wielka szansa przede wszystkim dla uczniów - laureatów olimpiad.

- Tylko w tym roku mamy aż pięciu finalistów ogólnopolskiej olimpiady logistycznej. Od teraz tych najzdolniejszych, nie tylko z logistyki, swoją opieką obejmą wykładowcy PO. Poza tym liczymy, że młodzież z klas o profilu technik-ekonomista oraz technik-logistyk będzie brała udział w zajęciach i wykładach na uczelni - mówi dyrektor.

Przedstawiciele uczelni wzięli już udział w imprezie promującej bezpieczny internet, który odbywał w "ekonomiku". Naukowcy z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki ostrzegali uczniów przed niebezpieczeństwami, które czyhają na nich w sieci.

Uczniowie "ekonomika" mają też np. podpowiadać uczelni, czego od niej oczekują. - Już udało nam się dowiedzieć, że są zainteresowani nauką na kierunku logistyka, ale pod warunkiem, że będą to studia inżynierskie, a nie licencjackie.

Okazało się również, że uczniowie potrzebują zajęć wyrównawczych, które my chętnie dla nich zorganizujemy - mówi dr Żurawska.

Do tej pory szkoła średnia współpracowała tylko z Wydziałem Inżynierii Produkcji i Logistyki. Uczelnia chce teraz włączyć do tego partnerstwa Wydział Ekonomi i Zarządzania.

- Organizujemy pierwsze wspólne wydarzenie. Będzie to dzień logistyki, który zaplanowaliśmy na 18 marca - mówi dr Żurawska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska