Irena Ilków z Kluczborka wygrała dom w loterii nto!

Irena Ilków z Kluczborka wygrała dom w loterii nto!

Sławomir Draguła

Aktualizacja:

Nowa Trybuna Opolska

Mieszkanka Kluczborka długo nie mogła uwierzyć w to co ją spotkało. Razem z nią cieszyła się cała rodzina. Jeszcze w sobotę pojechali do Chrząszczyc zobaczyć główną nagrodę.
Losowanie domu w loterii nto - Gra o dom
1/11
przejdź do galerii

Irena Ilków z Kluczborka wygrała dom w loterii nto. Przekaże go synowi i synowej. ©Sławomir Mielnik

- Nie, nie wierzę w to, nie mówi pan tego poważnie - to pierwsze słowa, które wypowiedziała zaskoczona Irena Ilków z Kluczborka, kiedy dowiedziała się w sobotnie popołudnie od dziennikarza nto, że wygrała dom w podopolskich Chrząszczycach warty 550 tysięcy złotych, główną nagrodę w trwającej od roku loterii nto. - To nie dzieje się naprawdę, ja chyba śnię. Coś podobnego...

Pani Irena zawołała do kuchni, gdzie ogłosiliśmy jej tą radosną nowinę, męża Janusza, przybiegła też córka - Anna Bonikowska, wnuk Miłosz i zięć Grzegorz. Wszyscy rzucili się sobie w ramiona. W oczach pojawiły się łzy szczęścia.

Nasza laureatka jest dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Kluczborku. Jej mąż Janusz jest już emerytem.

- Nową Trybunę Opolską czytamy do lat, nie pamiętam już nawet jak długo - mówi Irena Ilków. - Zdarzało się nawet tak, że ja idąc do pracy kupowałam jedną, a mąż drugą i w domu mieliśmy dwa egzemplarze. Teraz dzięki nto udało się nam wygrać ten dom. Jesteśmy szczerze szczęśliwi i bardzo wam dziękujemy.

W sobotę tuż po godzinie 13.00 nasza “sierotka”, 5-letnia Bibianna Suchan z Chrząszczyc, usiadła na stercie kilku tysięcy kopert rozsypanych w jadalni domu dla Czytelnika. To właśnie w nich były kupony, karty do gry, no i oczywiście nadzieje na wygraną wartego ponad pół miliona, wymarzonego domu.

Nasza sierotka przetrząsnęła stos, zamieszała w nim i po chwili miała już w rączce zwycięską kopertę. Jeszcze tylko nadzorujący loterię sprawdził, czy w środku jest karta oraz wszystkie kupony i Justyna Duchnowska, dyrektor marketingu Nowej Trybuny Opolskiej, odczytała zgromadzonym imię i nazwisko zwycięzcy.

- Nowym właścicielem domu jest pani Irena Ilków z Kluczborka - odczytała dane ze zwycięskiej karty .
Zaraz po losowaniu pojechaliśmy do Kluczborka z dobrą nowiną.

- My z mężem nie będziemy przenosić się do Opola, jestem potrzebna tu na miejscu - mówi pani Irena. - Dom dostanie mój syn Wojtek i jego żona Anita. Oboje pracują w Opolu i wynajmują tam mieszkanie płacąc niemałe odstępne. Teraz nie będą już musieli. Pójdą na swoje.

Jeszcze w sobotę pani Irena, jej mąż, córka, zięć, wnuk i synowa (syn był w pracy) pojechali obejrzeć nieruchomość.

- Jest bardzo ładny i nowoczesny. Podobają mi się przeszklenia w salonie, kuchni i jadalni - mówi Janusz Ilków. - Bardzo duża i ładna jest też działka. Dzieciom dobrze będzie się tu mieszkało.

Dom wybudowany przez firmę opolską Struxi jest w stanie deweloperskim. Ma wszystkie instalacje, tynki wewnętrzne, elewację zewnętrzną, okna, ogrzewanie oraz piec na ekogroszek. Zamontowany jest też kominek oraz specjalny grill od strony tarasu. Przed wprowadzeniem, będzie trzeba jeszcze wykafelkować łazienki, zapewnić biały montaż, armaturę oraz położyć podłogi.

W sobotę w Chrząszczycach odbyło się też losowanie nagród dodatkowych: kamer, telewizorów, laptopów, tabletów i aparatów fotograficznych (imiona i nazwiska osób, które je wylosowały drukujemy w ramce obok). Jedna z kamer trafiła do Renaty Cziudaj z Turzy w powiecie oleskim.

- Dom już mamy a kamery jeszcze nie, bardzo się cieszę z tego prezentu - powiedziała nam pani Renata, która była w Chrząszczycach na losowaniu.

Oprócz niej z różnych stron Opolszczyzny przyjechało do Chrząszczyc kilkuset czytelników nto. Każdy miał nadzieję na wygraną.

- Grałem dla syna, synowej i mojej dwójki wnucząt - mówi Andrzej Nowakowski z Prudnika. - Mieszkają w wynajętym mieszkaniu w Opolu, taki dom byłby dla nich jak znalazł.

Na losowanie przyjechała też Marzena Graczyk z Opola. - Nie jestem przesadnej wiary w to, że uda mi się wygrać dom, jestem tu raczej z czystej ciekawości - mówiła tuż przed losowaniem. - Mieszkam z rodzicami i taki domek byłby spełnieniem moich marzeń. Jest taki nowoczesny, inny niż wszystkie, bardzo mi się podoba.

Dom dla Czytelnika powstał na osiedlu “Na Wzgórzu” w Chrząszczycach w gminie Prószków. Budynek został zaprojektowany przez architekta Mirosława Paleja. Na parterze mieści się salon o powierzchni prawie 25 metrów kwadratowych, jadalnia z aneksem kuchennym o powierzchni ponad 17 metrów, a także toaleta, wiatrołap, kotłownia oraz jednostanowiskowy garaż. Parter ma 81 metrów kwadratowych.

Natomiast na poddaszu użytkowym mamy sypialnię o powierzchni 8,75 m kw., dwa pokoje (8,25 i 7,75 m kw.) oraz łazienkę. Co ciekawe, poddasze jest tak skonstruowane, że pomimo spadzistego dachu nie ma skosów, dzięki czemu pomieszczenia są bardziej ustawne. Powierzchnia użytkowa domu, razem z garażem, wynosi 127,5 m2. Do działki doprowadzone są media: prąd, woda i kanalizacja.

Nagrody dodatkowe wylosowali:

Telewizory
- Zygmunt Marciniak - Opole
- Danuta Bartków - Michałówek
- Dorota Ignac - Opole
- Danuta Woch - Opole
- Elżbieta Cebula - Przywory

Laptopy
- Felicja Burzyńska - Lewin Brzeski
- Danuta Zientara - Opole
- Antoni Radom - Polanowice
- Cecylia Pohl - Dzielów
- Tomasz Pasznik - Opole

Tablety
- Gabriela Kwiatkowska - Opole
- Danuta Machura - Prudnik
- Krystyna Wieszala - Boguszyce
- Helena Łyga - Opole
- Wiktor Krawców - Brzeg
- Izabela Mieczakowska - Głuchołazy

Kamery
- Ryszard Iwanicki - Opole
- Ryszard Iwanicki - Opole (został wylosowany dwa razy)
- Renata Cziudaj - Turza
- Józef Kubiczek - Opole
- Antoni Fikus - Wrzoski
- Krzysztof Dziergas - Strzelce Op.
- Dorota Passon - Opole

Aparaty fotograficzne
- Małgorzata Makosz-Gadulska - Prudnik
- Adela Baron - Opole
- Karol Kropelnicki - Opole
- Adam Korczyński - Kluczbork
- Luiza Krupa - Sieroniowice
- Krzysztof Strumiński - Opole
- Małgorzata Kochanek - Mechnice

Komentarze (19)

Wszystkie komentarze (19) forum.nto.pl

Partnerzy loterii

Struxi Deweloper

Struxi Deweloper

Górażdże Cement

Górażdże Cement

Castrorama

Castrorama

Dom Expo

Dom Expo

Imex Piechota

Imex Piechota

Centrum Meblowe Agata w Dobrodzieniu

Centrum Meblowe Agata w Dobrodzieniu

Instalacje Andrzej Krężel

Instalacje Andrzej Krężel

BrukTerm

BrukTerm

Tynki Maszynowe Opole

Tynki Maszynowe Opole

Schiedel

Schiedel

Eltor. Okna, bramy, napędy

Eltor. Okna, bramy, napędy

Łubniańskie kominki

Łubniańskie kominki

Rajfel

Rajfel

Stegu

Stegu

Stylbruk

Stylbruk

Zakład betoniarski S.C.

Zakład betoniarski S.C.

Karimex

Karimex

MP Tartak Chudoba

MP Tartak Chudoba

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Pokaż sportową energię Twojego dziecka i wygraj sportowy weekend nad morzem

Pokaż sportową energię Twojego dziecka i wygraj sportowy weekend nad morzem

Dziś ostatni dzień głosowania na Miss nto!

Dziś ostatni dzień głosowania na Miss nto!

Szukamy najpiękniejszego opolskiego ogrodu. Wejdź i zagłosuj!

Szukamy najpiękniejszego opolskiego ogrodu. Wejdź i zagłosuj!