Napisali w języku serca o słownej przemocy

Krzysztof Ogiolda
Konkurs podsumowano w poniedziałek w Filharmonii Opolskiej.  Laureaci zapozowali do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.
Konkurs podsumowano w poniedziałek w Filharmonii Opolskiej. Laureaci zapozowali do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. TSKN
W XVI edycji konkursu literackiego „W języku serca” wzięło udział około stu osób z całej Polski.

Zainteresowanie był duże, a poziom wysoki – mówi Patrycja Karpińska-Uryga, specjalistka ds. kultury w TSKN. - Aż 49 prac nagrodzono. Miłym zaskoczeniem była liczna obecność młodzieży z Krakowa. Ponadto uczestnicy pochodzili m.in. z Zielonej Góry, Rzeszowa i Warszawy. Prace z województwa opolskiego stanowiły najwyżej 30 procent. Być może w regionie jest na tyle dużo wydarzeń w języku niemieckim, że popularność konkursu jest u nas trochę mniejsza.

Uczestnicy zostali podzieleni na kategorie wiekowe: A 13-16 lat, B 17-25, C 26 i starsi. Tematykę poezji i prozy wyznaczało motto pisarza Heinricha Bölla (w tym roku przypada 100-lecie jego urodzin): „Przemoc słowna jest czasami gorsza od policzka i pistoletu”.
Zwycięzcami konkursu poetyckiego zostali: kategoria A Katarzyna Wacławczyk (Staniszcze Wielkie) oraz Adrian Kaszowski (Węgrzece Wielkie); kategoria B Justyna Nowak (Kraków), Maciej Kubiak (Przecław) i Aleksandra Skórka (Rzeszów); kategoria C - pierwszego miejsca nie przyznano, dwa drugie zajęli Andriej Kotin (Zielona Góra) i Reinhold Utri (Nowa Wieś).

W konkursie prozy zwyciężyli: kat. B Joanna Kasperska (Łódź) i Maciej Kubiak (Przecław); kat. C Natalia Cichos-Terrero (Biskupskie Drogi).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska