Short track. Bardzo udane występy zawodników i zawodniczek AZS-u Politechniki Opolskiej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Opolu

Wyścigi na opolskim lodowisku były w wielu przypadkach bardzo emocjonujące.
Wyścigi na opolskim lodowisku były w wielu przypadkach bardzo emocjonujące. Wiktor Gumiński
Przedstawiciele AZS-u Politechniki Opolskiej generalnie mogli być zadowoleni ze swoich startów w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych, które odbyły się w opolskim Toropolu.

Co najważniejsze, ze znakomitej strony pokazała się Magdalena Zych, która walczyła o załapanie się do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata juniorów w Bormio. W Opolu dopięła swego, ponieważ po niezwykle zaciętej walce ostatecznie wygrała klasyfikację generalną. Składały się na nią rezultaty uzyskane na dystansach 500, 1000 oraz 1500 m.

Zych zwyciężyła na drugim z nich. Na najkrótszym upadła w finale i zajęła 3. miejsce, a na najdłuższym finiszowała na 2. pozycji.

Obok niej, wśród juniorek startowały jeszcze dwie inne zawodniczki opolskiego AZS-u. Wiktoria Tkaczuk w „generalce” była 6., a Aleksandra Lisek 11.

Podobnie jak Zych, na wszystkich trzech dystansach na podium stanął jej klubowy kolega, 22-letni Sebastian Hydzik. Z tą różnicą, że on okazał się najlepszy na 1500 m, drugi był na 500 m, a trzeci na 1000 m. Toczył też niezwykle interesującą rywalizację z dwoma przedstawicielami innego czołowego klubu short trackowego w Polsce - Juvenii Białystok: Michałem Niewińskim i Mateuszem Mikołajukiem. Na koniec zmagań wszyscy trzej uzyskali tyle samo punktów. Spośród przedstawicieli AZS-u Politechniki Opolskiej, 8. lokatę zajął w łącznym zestawieniu Jan Bogdanowicz, a 12. Szymon Hyjek.

Ponadto reprezentanci klubu z Opola wygrywali też w kategoriach do lat 13 (Bartosz Dębiński) i do lat 11 (Filip Hyjek oraz Anna Rucińska).

Poza wszystkimi już wymienionymi, AZS reprezentowali jeszcze: Liliana Albańska (5. miejsce w kat. do lat 15), Jakub Ostrowski (7. miejsce w kat. do lat 13) i Sofia Kozyr (5. lokata w kat. do lat 11).