Siatkarki SMS-u LO II Opole zostają w II lidze

Oliwer Kubus
W bloku dwie zawodniczki opolskiej drużyny: Martyna Paczkowska (z lewej) i Katarzyna Krawczyk. Oliwer Kubus
Nasz zespół wyraźnie wygrał dwumecz barażowy o miejsce w niej z NOSiR-em Nowy Dwór Mazowiecki.

Jak duża istnieje różnica między II, a III ligą pokazał dwumecz barażowy, który nasz zespół (11. miejsce w II lidze w zakończonym sezonie) dość gładko wygrał z NOSiR-em Nowy Dwór Mazowiecki.

Po pierwszym wygranym spotkaniu 3:1 w Opolu (na dodatek opolanki miały aż 21 więcej zdobytych małych punktów), w rewanżu już w zasadzie “po herbacie" było po pierwszym secie. Nasze zawodniczki wygrały go bardzo wysoko i tylko jakiś sportowy cud mógł zmienić losy rywalizacji.

- Ten pierwszy set pokazał, że jesteśmy dużo lepsi - mówił Maciej Guzik, który przez większość sezonu był II trenerem i asystentem Patryka Fogla, a w jego końcówce obaj zamienili się miejscami w sztabie szkoleniowym. - Potem wkradło się nieco rozprężenia w nasze szeregi, przez co drugi set był dość trudny. Przegrywaliśmy w nim 18:22, ale końcówka należała już do nas. Wygrywając tę drugą odsłonę zapewniliśmy sobie utrzymanie w II lidze.
NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki - SMS LO II Opole 0:3 (-13, -23, -16)
SMS LO II: Sikora, Moczko, Łabuz, Molska, Grzechnik, Paczkowska, Sachnik (libero) - Gierejkiewicz, Krupa, Kupczak, Krawczyk, Godlewska. Trener Maciej Guzik.