Siatkarki z Opola czeka ostatni mecz w sezonie

Rozgrywająca opolskiej drużyny Marta Sikora.
Rozgrywająca opolskiej drużyny Marta Sikora. Sławomir Jakubowski
SMS LO II w sobotę zagra rewanżowy mecz barażowy o utrzymanie w II lidze.

Rywalem w meczu wyjazdowym będzie NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki.

Nasze zawodniczki przed tym starciem są w dobrej sytuacji. W pierwszym spotkaniu na własnym parkiecie pokonały bowiem rywalki 3:1. Zaliczka jest więc spora, tym bardziej że bilans małych punktów też jest korzystny. Opolanki od swoich przeciwniczek w pierwszym meczu zdobyły o 21 punktów więcej.

Żeby grać w II lidze w następnym sezonie wystarczy w Nowym Dworze Mazowieckim wygrać dwa sety. Jeden wygrany też może wystarczyć (wtedy będzie się liczył bilans małych punktów).

- Mobilizacja w zespole jest duża - mówi prezes opolskiego klubu Maciej Guzik. -Wiemy, że wystarczy wygrać dwa sety, ale jedziemy tam wygrać cały mecz, a nie tylko dwa sety.

Naszemu zespołowi w jak najlepszym przygotowaniu do rewanżowego spotkania barażowego pomagały dwie zawodniczki zespołu mistrza Polski - Atomu Trefla Sopot: Klaudia Kaczorowska i Dorota Pykosz. Obie wzięły udział w piątkowym treningu i dodatkowo motywowały siatkarki opolskiej “Dwójki".