SKS Orlik Brzeg, Gwardia II Opole i kobieca drużyna TOR-u Dobrzeń Wielki rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu

Paweł Sładek
2 liga rusza niebawem. Kto najbardziej zaskoczy, a kto rozczaruje?
2 liga rusza niebawem. Kto najbardziej zaskoczy, a kto rozczaruje? Łukasz Baliński
Drugoligowe „szczypiorki” z Opolszczyzny z nowymi celami, ale też zagwozdkami, które są nieodłącznym elementem sportu. Kto najlepiej poradzi sobie z presją, przygotowaniami, a pod koniec sezonu spełni marzenia swoje i kibiców?

SKS Orlik Brzeg zdaje się mieć pewne dążenia, które objawią się pożegnaniem z drugą ligą i przywitaniem z pierwszą. Choć na razie nie jest to oficjalny cel, nie da się nie zauważyć pewności, z jaką mówi się o nadchodzących rozgrywkach. Jak oznajmia sam trener brzeskiej drużyny Michał Piech, plany są zdecydowanie bardziej ambitne niż ostatnio zajęte 6. miejsce w lidze.

- Przede wszystkim jesteśmy dużo bardziej zgrani, doświadczeni. Choć jak na razie nie mówimy głośno o chęci awansu, to sportowcy na pewno mają ambicje, plany i marzenia dlatego wszystko będziemy kierować ku temu, żeby wygrywać jak najwięcej – dodał.

Dodatkową okolicznością jest mocne osłabienie się ligi. Dzieje się tak za sprawą powstania 1 ligi regionalnej, czyli rozgrywkami o poziomie będącym pomiędzy faktyczną 1 ligą, a drugą. Część silniejszych zespołów z drugiej ligi odeszły, co stanowi wymarzoną pozycję dla ambitnych zespołów walczących o najwyższe cele.

W boiskowych zmaganiach drużynę mają wspomóc przychodzący z OSiR-u Komprachcice Kacper Abrahamek oraz Maciej Kurus, który wraca po kontuzji. W ekipie z Brzegu z czasem zobaczymy również nowego brakarza. Z klubem żegnają się: Arkadiusz Stopka (praca za granicą) i Mateusz Lellek (Gwardia II Opole), który w klubie grał na zasadzie użyczenia. Mateusz Miś, Patryk Krawczyk są niedostępni z racji problemów zdrowotnych.

Bój o najwyższe lokaty rozpoczyna się już teraz, w okresie przygotowawczym, kiedy to zawodnicy wracają do formy po wakacjach. Wspomogą ich w tym dwa sparingi rozegrane z Olimpem Grodków (2.09 W) oraz BOR-em Oborniki Śląskie (9.09 W). To jednak nie wszystko, gdyż działacze będą jeszcze szukać okazji to meczów kontrolnych z lokalnymi rywalami.

Przygotowania do nowego sezonu trwają już drugi tydzień i jak wynika ze słów trenera Orlika - W tym roku największą wagę przywiązujemy do ataku pozycyjnego, który do tej pory wychodził nam słabo. Jest to element wymagający poprawy i zdecydowaliśmy się poświęcić mu najwięcej uwagi. – oznajmił.

Gwardia II Opole

Oczekiwania gwardzistów skupione są przede wszystkim na tym, żeby w każdym meczu urywać punkty przeciwnikom i pokazywać się z jak najlepszej strony. Nie ma konkretnego miejsca, o którym marzą działacze drugiej drużyny, natomiast z pewnością usatysfakcjonuje ich miejsce w środku stawki, a każda pozycja wyżej będzie rozpatrywana w kategorii sukcesu.

Jest tak z tego względu, że klub reprezentują w zasadzie sami juniorzy, którzy – jeśli dobrze się spiszą – zagoszczą w pierwszej drużynie Gwardii. Zespół budowany jest w większości na wychowankach, a w razie potrzeby zawodnicy rotują pomiędzy zespołami. Z drużyny odeszli Michał Niewiadomski (Olimp Grodków), Marcin Dytko (OSiR Komprachcice), a zasili go szczypiorniści LKPR Moto-Jelcz Oława Michał Białowąs i Michał Jeżewski.

To jednak nie koniec zmian kadrowych. Marek Jagielski, były zawodnik i szkoleniowiec Gwardii wraca do klubu po siedmiu latach jako trener rezerw. Na stanowisku zastąpi Macieja Nawrockiego, który wciąż będzie obecny w PGE Akademii Gwardii Opole. Jagielski prowadził zespół od 2004 roku, początkowo w roli asystenta. Został zwolniony po dziewięciu latach, w 2013 roku, kiedy to po awansie do Ekstraligi zabrakło świeżości, a dyspozycja zawodników pozostawiała wiele do życzenia. Nie rozstał się jednak z klubem całkowicie, gdyż po zwolnieniu z funkcji trenera objął stanowisko dyrektora sportowego.

Okres przygotowawczy rozpoczął się 16 sierpnia, a zaledwie pięć dni później odbędzie się 2-dniowy turniej w Zabrzu, który będzie stanowić pierwszy posezonowy pokaz siły. Zaplanowane są również mecze kontrolne z dobrze sobie znanym Orlikiem Brzeg oraz OSiR-em Komprachcice. Ostatnią okazją przed rozpoczęciem sezonu regularnego będzie drugoligowy turniej w Buku, gdzie opolska drużyna zmierzy się m.in. z tamtejszym Spartakusem. Odbędzie się on 18 września, a dokładnie tydzień później (25.09) ruszają ligowe zmagania.

TOR Dobrzeń Wielki kobiety

O celach TOR-u Dobrzeń Wielki niezbyt dużo wiadomo, a miejsce, w które celują zawodniczki jest owiane tajemnicą. Jednak to nie końcowa pozycja będzie najważniejsza. Andrzej Motyka, który jest trenerem zwraca uwagę na to, że po 4 latach drużyna ponownie robi większą roszadę w składzie. Jest to związane z faktem pozyskania sporej ilości zawodniczek z drugiej drużyny TOR-u, które mają po 17, 18 lat. Część juniorek miała okazję ograć się już w seniorskiej piłce, jednak dla niektórych będzie to początek nowej przygody. W przyszłym sezonie zespół składać się będzie z czterech doświadczonych zawodniczek, gdzie reszta to młodzież.

Z zespołu odeszła: Małgorzata i Patrycja Bucyk, Sylwia Kochorowska, Natalia Florianowicz, Daria Nadolna i Paulina Kuchczyńska. Joanna Kapuścik z powodu kontuzji nie została zgłoszona do rozgrywek.

Młode zawodniczki będą mogły ogrywać się w lidze, która powiększyła się względem zeszłego sezonu. Tym razem zamiast sześciu ekip, będzie występować ich aż 9, co przełoży się na większe doświadczenie juniorek.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomeczowe wypowiedzi po meczu Włókniarz - Sparta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska