SMS LO II Opole - AZS Gliwice 3:1 (-23, 23,22,23)

Atakuje Dominika Krupa (SMS LO II)
Atakuje Dominika Krupa (SMS LO II) Sławomir Jakubowski
Opolanki umocniły się w fotelu lidera i mają już cztery punkty przewagi nad faworytem rozgrywek.
W spotkaniu na szczycie nasza drużyna pokonała wiceliderki z Gliwic i powiększyła przewagę nad rywalkami, do czterech punktów.

II liga SMS LO II Opole - AZS Gliwice 3:1

Spotkanie na szczycie II ligi, liderek z Opola z wiceliderami z Gliwic stało na wysokim poziomie i dostarczyło spodziewanych emocji. Premierowa odsłona miała wyrównany charakter, a żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć swoim przeciwniczkom na więcej, jak na dwa punkty. W końcówce szczęście uśmiechnęło się do przyjezdnych, choć niewiele brakowało, aby Martyna Paczkowska zablokowała atak środkowej AZS—u. Następny set nasze zawodniczki zaczęły fatalnie i przegrywały już 4:12. Nie spuściły jednak głów, tylko zmobilizowały się i zaczęły gonić rywalki.

- Wierzyłyśmy, że możemy odwrócić losy tego seta - przekonywała Dominika Krupa. - Ostatni mecz z Jaworznem pokazał, że możemy odrabiać straty i walczyć do końca.

Opolanki punkt po punkcie dochodziły rywalki i dogoniły przyjezdne w końcówce seta. Wtedy zawodniczki z Gliwic zupełnie pogubiły się i popełniły trzy, bardzo proste błędy z rzędu. Po zwycięstwie w drugiej partii miejscowe kontynuowały dobrą grę, wygrały trzeciego seta i wysoko prowadziły w czwartym. W samej końcówce decydującej partii, opolanki stanęły na 24 punktach i nie potrafiły zakończyć spotkania, nie mogąc przebić się przez blok gości.
- Każda akcja była dla nas bardzo stresująca - przyznała Krawczyk. - Bardzo chciałyśmy wygrać i trochę obawiałyśmy się tie- breaka.

Rywalki doszły do wyniku 24:23, ale ostanie słowo należało do opolanek, które wygrały za trzy punkty i powiększyły swoją przewagę nad rywalkami już do czterech oczek. Radość gospodyń była wielka, a wraz z nimi cieszyli się kibice.
SMS: Paczkowska, Gawlak, Krupa, A. Grzechnik, Sikora, Wilk, Michalak (l) - Krawczyk, Gierejkiewicz, Łabuz. Trener Patryk Fogel