Mecz w Bydgoszczy minuta po minucie. Opinie trenerów.

Zespoły "wyszły" w następujących składach
Zawisza: Mioduszewski - Cudny, Wójcik, Mrvaljevic, Lasocki - Truszczyński, Bekas, Miklosik, Staniszewski, - Imeh, Sotirovic. Trener Baniak
Odra: Smółka - Orłowicz, Nakielski, Zitka, Stępień - Szeremet, Tracz, Filipczak, Plewnia - Kalu, Kochanowski. Trener Copjak.

2 min - pierwsza groźna akcja Zawiszy, ale dobrze zagrał Zitka i mamy kontrę. Kochanowski traci piłkę

5 min - pierwszy strzał Odry. Piłka po uderzeniu Kalu przelatuje obok bramki

8. min - przy piłce opolanie. Dwa dośrodkowania Plewni wybijają obrońcy

10. min - piłka po raz pierwszy w rękach Smółki

11. min - Miklosik uderza z 20 m tuż obok bramki Odry

14. min - pierwszy róg dla Odry. Filipczak wykonał, ale zablokowany strzał Stępnia. Kontra Zawiszy, ale źle zagrywał Imeh

17. min - znakomita akcja prawą stroną Odry, dobre dośrodkowanie Szeremeta, ale Kochanowski minimalnie przestrzelił głową z 12 m

19. min - szybka akcja bydgoszczan, dobra interwencja Nakielskiego

23. min - Filipczak próbuje lobować Mioduszewskiego, ale tuż nad poprzeczką.

29. min - Sotirovic upada w naszym polu karnym. Udawał.

34. min - pierwszy celny strzał Zawiszy. Truszczyński w środek bramki.

37. min - szybka akcja Odry, ale podanie Filipczaka nie znalazło adresata

39. min - znów uderza Truszczyński, Smółka broni bez wysiłku

40. min - szybka akcja Filipczaka z Kochanowskim. Napastnika Odry w ostatniej chwili blokuje obrońca. Po rzucie rożnym pudłuje Kochanowski.

42. min - w polu karnym upada Filipczak, sędzia nie zatrzymuje gry i kontrę Zawiszy rozbija Zitka.

45. min - zakończyła się I połowa meczu. Jest 0-0. W drugim dzisiejszym meczu II ligi Piast Gliwice prowadzi 3-0 z Zagłębiem Sosnowiec.

46. min - rozpoczeła się II połowa. Obie ekipy bez zmian

47. min - po dośrodkowaniu Szeremeta pudłuje Kochanowski

50. min - z 18 m strzelał Staniszewski - obok słupka

55. min - Zawisza ma coraz większą przewagę

57. min - przebojowa akcja Orłowicza, wrzucił w pole karne, ale wybija piłkę obrońca

57. min zmiana w Odrze: Kochanowski- Surowiak
rzut wolny dla Zawiszy z 18 m po faulu Szeremeta na Imehu

58. min - 1-0 dla Zawiszy. Kapitalnym strzałem w okienko popisał się Miklosik

60. min - Imeha zatrzymuje Nakielski. Zawisza atakuje z jeszcze większym zaangażowaniem

63. min - Imeh szaleje w ataku, ale dobrze Smółka i pudło

65. min - zmiana w Zawiszy: za Imeha - Dah

70. min - po akcji Surowiak - Plewnia - Tracz ten ostatni strzela z 30 m, ale niecelnie

73. min - zmiana w Zawiszy: za Sotirovic - Majewski

74. min akcja Szeremeta, ale zatrzymali go bramkarz z obrońcą. Szeremet leży na murawie

75. min - Mioduszewski uprzedza Kalu

77. min Duh w bardzo dobrej sytuacji, pudłuje

80. min - opolanie starają się, ale ich ataki są mało zdecydowane, większość kończy się 30 m przed bramką, brakuje strzałów

81. min - zmiana w Zawiszy: za Truszczyńskiego - Rackiewicz

84. min - zmiana w Odrze: za Filipczaka - Wojciech Dzierżenga.
Na spalonym trzy razy Kalu

87. min - coraz mniej czasu na zmianę wyniku, ale Odra ma też coraz mniej pomysłów jak ją zdobyć. Wydaje się, że inauguracja będzie bez punktów dla opolan

Zakończyło się spotkanie w Gliwicach, Piast pokonał Zagłębie Sosnowiec 4-0.
Końcówka meczu w Bydgoszczy

90. min - sędzia doliczył 3. min

90. min - po rzucie rożnym pudłuje Plewnia, a sędzia kończy spotkanie. Odra pzregrywa w Bydgoszczy 0-1.

Trenerzy po meczu:
Mirosław Copjak: - Ta porażka bardzo boli, ale nie ma się co załamywać. Zespół zagrał tak jak oczekiwałem. Szkoda, że sędzia nie pozwolił nam grać z przodu. Mam na myśli faul w polu karnym na Szeremecie. Przeciwnik na tyle nam pozwolił i nie mogliśmy odważniej atakować po stracie bramki. jesteśmy rozczarowani, bo byliśmy w tym meczu lepsi.

Bogusław Baniak: - Nie wiedziałem czego się po Odrze spodziewać, ale cieszę się, że mecz z nią mamy za sobą i to dodatkowo wygrany. Opolanie pokazali się jako ciekawy zespół, znakomicie grający w defensywie. Życzę wspaniałym kibicom samych zwycięstw, a że tak będzie jestem tego pewien.