1 liga futsalu. Odra Opole przegrała w bolesnych okolicznościach

Paweł Boczarski po raz kolejny pokazał, jak wiele jakości wnosi do gry Odry.
Paweł Boczarski po raz kolejny pokazał, jak wiele jakości wnosi do gry Odry. Sławomir Jakubowski
Opolanie już po raz drugi w tym sezonie musieli uznać wyższość GKS-u Tychy. Podobnie jak w domowym meczu pierwszej rundy (0-1), tak i na wyjeździe ulegli mu najmniejszą możliwą różnicą bramek (2-3).

Nasza 1-ligowa drużyna wybrała się na rewanżowe starcie z żądzą rehabilitacji za porażkę 0-1, jaką poniosła z GKS-em w listopadowym starciu w Okrąglaku. Przebieg początkowych minut spotkania z tyszanami wskazywał na to, że są w stanie ich pokonać.

Piłkarze Odry posiadali w nich bowiem przewagę optyczną, ale brakowało im skuteczności. To się na nich zemściło w 13. minucie, kiedy wynik meczu otworzył Bartłomiej Sitko.

Trafienie to dodatkowo podrażniło ambicję ekipy z Opola, która doprowadziła do remisu jeszcze przed przerwą. Zabójczy efekt przyniosła jej wymiana podań między Pawłem Boczarskim a Patrickiem Riemannem, którą celnym strzałem sfinalizował ten pierwszy.

Scenariusz zmagań w drugiej części gry był bardzo podobny. Nadal inicjatywę przez większość czasu posiadali gracze Odry, ale ponownie zostali skarceni za swoją niską skuteczność. Do wyrównania ponownie w końcówce doprowadził Boczarski.

W ostatnich dwóch minutach opolscy zawodnicy mieli dużą szansę zapewnić sobie komplet punktów, ale raz jeszcze jej nie wykorzystali i pozostali z niczym. 20 sekund przed ostatnim gwizdkiem swojego drugiego zdobył Filip Biernat i tym samym zapewnił zwycięstwo GKS-owi.

GKS Tychy - Odra Opole 3-2 (1-1)
Bramki: 1-0 Sitko - 13., 1-1 Boczarski - 19., 2-1 Filip Biernat - 31., 2-2 Boczarski - 38., 3-2 Filip Biernat - 40.
GKS: Borowski - Słonina, Sitko, Dudzik, Paweł Pytel - Kołodziejczyk, Matusz, Filip Biernat, Fabian Biernat, Bernat, Kochanowski, Krzyżowski, Piotr Pytel. Trener Michał Słonina.
Odra: Groszak - Nowosielski, Riemann, Bienias, Meryk - Babanskykh, Boczarski, Karnatowski, Osuchowski, Krok, Dora. Trener Tomasz Ciastko.