1 liga koszykówki. Chrobry Głuchołazy i Pogoń Prudnik walczyły do końca

Koszykarki Chrobrego miały po meczu powody do zadowolenia, ale i mogły przy tym odetchnąć z ulgą. Oliwer Kubus
Działo się na parkietach naszych drużyn w miniony weekend. Zarówno Chrobry Głuchołazy jak i Pogoń Prudnik słabo weszły w swoje mecze i musiały gonić, ale happy end był tylko w jednym przypadku.

Po niesamowitym zwrocie akcji nasze koszykarki pokonały u siebie Grot Pabianice 64:54. Jeśli wygra w następny weekend w hali rywalek, będzie już w ćwierćfinale, bo w play off prowadzi 1:0.

Choć gospodynie były faworytkami tego starcia, to długo dosłownie nic im nie wychodziło. Rywalki szybko wyszły na prowadzenie 6:18, a potem sukcesywnie je powiększały.

Dość powiedzieć, iż w połowie drugiej odsłony głuchołazianki przegrywały już 15:34! Na szczęście sygnał do ataku dała celnym rzutem za trzy Martyna Stelmach. Od tego momentu do końca tej kwarty trafiały już tylko miejscowe.

Mało tego, przez cały następny kwadrans rywalki zdobyły tylko cztery „oczka”, a przez ten czas Chrobry wyszedł na prowadzenie 49:38, tak więc ten okres gry wygrał 34:4!

Dzięki temu w czwartej części gry podopieczne Tadeusza Widziszowskiego mogły już zupełnie kontrolować przebieg wydarzeń i pozwolić sobie na to by ten fragment przegrać.

Chrobry Basket Głuchołazy - Grot Pabianice 64:54 (13:27, 14:7, 22:4, 15:16)
Chrobry: Dziwińska 13 (3x3), Zuchora 13 (2x3), Kaczmarek, Stelmach 12 (2x3), Czarnecka 18 (1x3) - Deko 5 (1x3), Kucharska 2, Kulak 1. Trener Tadeusz Widziszowski.
Grot: Twardowska 12, Grzelak 16, Makowska 14 (4x3), Szałecka 7 (1x3), Szymańska 2 - Piestrzyńska 3 (1x3), Rudzka, Szczygieł. Trener Sylwia Wlaźlak.
Widzów 200.

Pozostałe wyniki 1/8 finału: AZS Gdańsk - AZS Warszawa 77:42, Korona Kraków - ŁKS Łódź 84:68, Lider Pruszków - MPKK Sokołów Sokołów Podlaski 61:46, MUKS Poznań - Tęcza Leszno 65:59, Politechnika Gdańska - VBW GTK II Gdynia 72:50.
Mecz Lider Swarzędz - Basket Aleksandrów Łódzki odbędzie się 13.03, a Mon-Pol Płock - SMS Łomianki 14.03.

Mecz w Prudniku rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniami: gospodarze po 7 minutach przegrywali już 8:20. Taka przewaga Spójni utrzymywała się do 35 minuty, kiedy rozpoczęła się efektowna pogoń w wykonaniu prudniczan. Dwa razy trafił Paweł Bogdanowicz, „trójki” rzucili Tomasz Prostak oraz Jakub Krawczyk i trzy minuty przed końcem meczu było już tylko 75:78!

W tym momencie zawodnikom obu drużyn zaczęły drżeć ręce: spudłowali kolejnych 9 rzutów z gry. W końcu goście trafili dwa wolne, a rzut bardzo skutecznego tego dnia Macieja Strzeleckiego pozwolił tylko na zmniejszenie rozmiarów porażki.

Pogoń Prudnik - Spójnia Stargard 77:80 (15:29, 21:23, 20:16, 21:12)
Pogoń: Krawczyk 9 (2x3), Bogdanowicz 6, Malitka 6, Prostak 21 (3x3), Strzelecki 17 - Garwol 16 (4x3), Nowerski 2. Trener Tomasz Michalak.

Pozostałe wyniki: Basket Poznań - Nysa Kłodzko 73:43, Polonia Leszno-Śląsk Wrocław 61:79, Siarka Tarnobrzeg - Noteć Inowrocław 77:70, SKK Siedlce - Polfarmex Kutno 57:75.