2 liga koszykarzy. Porażka zespołu z Opola po dogrywce

Bartosz Koszela nie dokończył meczu z powodu kontuzji kolana.
Bartosz Koszela nie dokończył meczu z powodu kontuzji kolana. Sławomir Jakubowski
Weegree AZS Politechnika Opole po dramatycznym i pełnym zwrotów akcji meczu uległ we własnej hali ekipie z Jaworzna.

Wiele wskazuje na to, że te zespoły zajmą w końcowej tabeli 4. i 5. miejsce i spotkają się ze sobą w pierwszej rundzie play off. Psychologiczną przewagę ma MCKiS, który wygrał wojnę nerwów w hali Politechiki. Zaczęło się od prowadzenia gospodarzy 12:2, a najwyższą przewagę mieli w 15. min (34:19). Końcówka drugiej kwarty i trzecia w pełni należały do ekipy z Jaworzna. W 22. min wyszła na prowadzenie 40:39, a po 30 minutach miała 11 punktów przewagi.

W czwartej odsłonie opolanie mozolnie odrabiali straty. W ostatniej akcji meczu faulowany był Wojciech Leszczyński. Wykorzystał on dwa rzuty osobiste doprowadzając do remisu 82:82 i dogrywki. W niej AZS miał już pięć punktów przewagi (91:86). Tyle było nawet na 35 sekund przed końcem. Niestety błędy dwóch naszych najlepszych graczy: Krzysztofa Chmielarza i Leszczyńskiego sprawiły, że goście odrobili straty. Zwycięskie punkty dla nich zdobył równo z końcową syreną Dawid Grochowski. Porażka boli, a martwić może także kontuzja kolana jakiej doznał w dogrywce Bartosz Koszela. Wyglądała ona na groźną.

Weegree AZS Politechnika Opole - MCKiS Jaworzno 91:92 po dogrywce (22:15, 17:19, 19:35, 24:13, dogr. 9:10)
AZS: Chmielarz 24 (3x3), Richter 3 (1x3), Leszczyński 28 (2x3), Koszela 15, Cichoń - P. Suda 2, Wierzbicki 2, Pawłowski 2, Orębski, Nowak 15 (1x3). Trener Jędrzej Suda.

Po 22 kolejkach (do rozegrania w fazie zasadniczej zostały jeszcze tylko dwie) w tabeli grupy C 2 ligi zespół z Opola zajmuje w gronie 13 drużyn 5. miejsce z dorobkiem 34 punktów. Na wyższe nie ma już szans bo 4. zespół z Jaworzna ma o dwa punkty więcej i lepszy bilans bezpośrednich spotkań. Nie da się więc już go wyprzedzić. W najgorszym przypadku akademicy mogą skończyć fazę zasadniczą na 7. pozycji, a w play offach zagra osiem zespołów. Tyle samo punktów co opolanie ma szósty MKKS Rybnik, a o jeden mniej AZS Przemyśl. Ósma Pogoń Ruda Śląska ma ich 31. Prowadzi Basket Kraków (45 pkt) przed Polonią Bytom (42 pkt). Oba te zespoły rozegrały o jeden mecz więcej od reszty stawki.