2 liga siatkarek. Nowy zespół z Opola zaczął sezon od wygranej

Stefan Skrzypecki
Zawodniczki opolskiego zespołu.
Zawodniczki opolskiego zespołu. archiwum klubowe
ECO AZS Uni Opole pokonał u siebie 3:1 faworyta rozgrywek w grupie, w której występuje - Olimpię Jawor.

Opolanki przystąpiły do meczu mocno stremowane, co znalazło odbicie w ich grze. Przegrały bowiem dość gładko pierwszego seta. Potem jednak grały już zdecydowanie lepiej i choć nie brakowało po ich stronie błędów, to jednak pokazały też wiele bardzo dobrych akcji. Kibice duże emocje przeżyli w drugim i czwartym secie. Oba gospodynie rozstrzygnęły na swoją korzyść.

- Zwycięstwo bardzo cieszy, tym bardziej że pokonaliśmy chyba teoretycznie najmocniejszy zespół w naszej lidze - stwierdziła uznana za najlepszą zawodniczkę meczu libero ECO AZS Uni Magdalena Kuziak.

ECO AZS UNI Opole - Olimpia Jawor 3:1 (-19, 23, 20, 24)
ECO AZS Uni: Wilk, Zackiewicz, Moczko, Pfeifer, Gasidło, Cygan, Kuziak (libero) - Głodzińska, Maria Woźniczka, Rygalik, Magdalena Woźniczka, Wilczyńska, Czapla. Trener Patryk Fogel.