2 liga siatkarek. Świetna seria ECO AZS Uni Opole

Stefan Skrzypecki
Opolanki przez rozgrywki idą jak burza.
Opolanki przez rozgrywki idą jak burza. materiały klubowe
Opolanki w trzecim kolejnym meczu wygrały z zespołem, który był liderem tabeli i same objęły w niej przodownictwo.

Zespół ECO AZS Uni Opole odprawił kolejnego faworyta. Opolanki w swoim trzecim meczu w sezonie mierzyły się z rywalkami, które przystępowały do gry z pozycji lidera tabeli. Po raz trzeci też wygrały i same objęły prowadzenie w tabeli. W pierwszym secie wyrównana walka trwała tylko do stanu 11:11. Potem gospodynie „odjechały”. Wydawało się, że w drugim secie też spokojnie wygrają. Prowadziły 14:10, ale przestój w grze sprawił, że to siatkarki Sokoła przejęły inicjatywę i doprowadziły do wyrównania stanu meczu. Podrażnione porażką w drugiej partii nasze zawodniczki dwie kolejne łatwo rozstrzygnęły na swoją korzyść.

- O naszej wygranej zadecydowały dobra gra w obronie i bloku - mówiła uznana najlepszą zawodniczką meczu Monika Głodzińska. - Wygraną dedykujemy trenerowi.
Szkoleniowiec Patryk Fogel dostał więc od swych podopiecznych prezent na swoje 35. urodziny, które obchodził w sobotę.

ECO AZS Uni Opole - Sokół Radzionków 3:1 (15, -22, 14, 20)
ECO AZS: Wilk, Gasidło, Cygan, Głodzińska, Zackie­wicz, Rygalik, Kuziak (libero) - Czapla, Pfeifer, Moczko, Wilczyńska, Maria Woźniczka, Magdalena Woźniczka, Pacholak (libero). Trener Patryk Fogel.

Po trzech rozegranych meczach ECO AZS Uni prowadzi w tabeli z kompletem dziewięciu punktów. Druga jest drużyna z Radzionkowa, a trzeci MKS Świdnica. Obie te ekipy mają po osiem punktów, ale też o jeden mecz rozegrany więcej.