3 liga piłkarska. Pierwsza porażka Stali Brzeg

Bramka Marcina Nowackiego nie wystarczyła Stali do zdobycia choćby punktu w Gorzowie Wielkopolskim. Oliwer Kubus
Brzeżanie przegrali w 3. kolejce na wyjeździe ze Stilonem Gorzów Wielkopolski 2-3.

Nasi piłkarze udawali się na daleką wyprawę w znakomitych humorach, jako lider tabeli 3. ligi. W dwóch pierwszych kolejkach na własnym stadionie brzeska ekipa nie straciła nawet gola, pokonując 6-0 Ślę­zę Wrocław i 2-0 Unię Turza Śląska.

Pierwszy ligowy test na wyjeździe rozpoczęła jednak fatalnie. Już w 3 min podanie z lewej strony Japończyka Masahi­ro Enjo bez problemu wykończył Rafał Świtaj, otwierając wynik. Po tym ciosie Stal wzorowo się podniosła. Potrzebowała 20 minut, by doprowadzić do remisu. Uczynił to Kamil Zalewski, precyzyjnie uderzając w długi róg zza pola karnego.

Minęło ledwie kilka minut, a gracze z Brzegu znów musieli przełknąć gorzką pigułkę. I to dwukrotnie. W 29. min hat tricka skompletował Świtaj, dając Stilonowi prowadzenie 3-1. Najpierw trafił w okienko z rzutu wolnego, a następnie wykorzystał nieporozumienie w szeregach defensywy przyjezdnych.

Podopieczni trenera Krystiana Pikausa odpowiedzieli po przerwie. Uczynili to jednak tylko raz, po trafieniu z rzutu karnego Marcina Nowackiego. Kolejne ich ofensywne akcje nie przyniosły już niestety żadnego efektu i do domu wracali na tarczy.

Stilon Gorzów Wielkopolski - Stal Brzeg 3-2 (3-1)
Bramki: 1-0 Świtaj 3., 1-1 Zalewski 23., 2-1 Świtaj 26., 3-1 Świtaj 29., 3-2 Nowacki 69. (karny)
Stilon: Paszkowski - Kaczmarczyk, Błajewski, (44. Pawłowski), Brzytwa, Enjo (71. Maliszewski) - Lisowski (75. Bednarski), Świtaj, Łaźniowski, Flis, Rymar (90 min.) - Drame (57. Nowak). Trener Adam Gołubowski.
Stal: Stitou - Kolanko (74. Kulczycki), Pożarycki (74. Gajda), Sikorski, Żmuda - Jurek, Zalewski, No­wacki, Bronisławski, Szymkowiak (74. Tramsz) - Lipiński. Trener Krystian Pikaus.
Żółte kartki: Flis, Rymar - Bronisławski, Tramsz.
Czerwona kartka: Rymar (90 min) - dwie żółte.
Sędziował: Andrzej Urban (Bolesławiec).