Brązowy medal naszej kulomiotki na mistrzostwach kraju

Brązowa medalistka mistrzostw Polski w pchnięciu kula - Anna Wloka.
Brązowa medalistka mistrzostw Polski w pchnięciu kula - Anna Wloka. Sławomir Jakubowski
W Bydgoszczy rozpoczęły się lekkoatletyczne mistrzostwa Polski. Potrwają do niedzieli.

W pierwszym dniu zawodów na stadionie bydgoskiego Zawiszy wystąpiło czworo reprezentantów naszego regionu z AZS-u Politechniki Opole.

Anna Wloka od kilku lat staje na podium mistrzostw Polski i nie inaczej było i tym razem, choć w tym sezonie 23-letnia zawodniczka z Brońca koło Olesna jest w nieco niższej formie. Ostatecznie zajęła 3. miejsce z rezultatem 15,98 m. To jej najlepszy wynik w tym roku, ale od rekordu życiowego jest słabszy niemal o metr. Wygrała Klaudia Kardasz (Podlasie Białystok - 16,79 m), a druga była Agnieszka Maluśkiewicz (AZS Poznań - 16,41 m). Wloka czwartą w kolejności Annę Niedbałę (Wawel Kraków) wyprzedziła o 52 cm.

W trójskoku startował Patryk Komar. Zajął ostatnie 8. miejsce, ale wynikiem 15,38 m pobił swój rekord życiowy o 18 cm. W eliminacjach biegu na 400 metrów przez płotki startowała Mirela Kujawa i z szóstym czasem awansowała do sobotniego finału. Na 400 m płaskie wystąpił Hubert Olczyk i w stawce 24 zawodników zajął 20. lokatę.

W sobotę i niedzielę kolejne konkurencje. Z naszych reprezentantów największe szanse na miejsce na podium ma Wojciech Theiner (AZS Politechnika Opole) w skoku wzwyż.