Całkiem niezły czas naszych drużyn w 2 ligach siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej

Krzysztof Chmielarz (z piłką) razem z Jarosławem Bartkowiakiem poprowadzili opolan  do wygranej. Pierwszy zdobył 18 pkt, drugi 21.
Krzysztof Chmielarz (z piłką) razem z Jarosławem Bartkowiakiem poprowadzili opolan do wygranej. Pierwszy zdobył 18 pkt, drugi 21. Oliwer Kubus
To był udany weekend w wykonaniu naszych klubów występujących w 2 lidze siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej.

W tej pierwszej dyscyplinie wszystkie zespoły z Opolszczyzny walczą zarówno o awans jak i o pozostanie na tym poziomie, a spisują się bardzo dobrze. W grupie 3 Mickiewicz Klucz-bork pewnie pokonał Bzurę Ozorków 3:0 (25:21, 25:18, 25:21) i tym samym awansował do drugiej rundy, w której zmierzy się z LPKS Borowno. Drugą parę utworzą niespodziewanie SPS Słupca i przede wszystkim rezerwy SMS-u Spała.

Bez większych problemów swój mecz 3:0 (25:16, 25:18, 25:20) wygrała także w grupie 5 ZAKSA Strzelce Opolskie z BBTS-em II Bielsko-Biała . Teraz podopiecznym Rolanda Dembończyka przyjdzie rywalizować z MCKiS-em Jaworzno. Drugi duet utworzą Volley Rybnik i TKS Tychy.

Triumfatorzy tych czterech par przejdą do półfinałów ogólnopolskich.

W play out w tej samej grupie AZS Politechnika Opole dwukrotnie rozprawiła się u siebie z Górnikiem Radlin. Najpierw wygrała 3:0 (25:22, 27:25, 25:16), a następnie 3:1 (19:25, 25:18, 25:15, 25:15). Jeśli wygra jeszcze raz, to zapewni sobie utrzymanie. Całkiem niezły krok ku temu zrobiło w grupie 4 Juve Głuchołazy, które raz wygrało w Zielonej Górze z AZS-em 3:1 (23:25, 25:21, 25:18, 25:15), a raz przegrało 0:3, choć też w każdym secie stawiało gospodarzom bardzo duży opór (22:25, 24:26, 34:36).

Wśród koszykarzy nie bez problemów pierwszy mecz 1/8 finału play off wygrali przedstawiciele AZS-u Politechniki Opolskiej. Pokonali trzecią ekipę rundy zasadniczej w grupie C MCKiS Jaworzno 72:68, choć po pierwszej kwarcie przegrywali 6:23, a potem długo gonili rywala i w samej końcówce zadali decydujące ciosy (6:23, 20:15, 22:16, 24:14).

Warto odnotować, iż rewanż odbędzie się w środę 11 kwietnia w obiekcie rywala. Jeśli potrzeba byłoby trzeciego starcia, to rozegrane ono zostanie tydzień później, znowu w Opolu. Zwycięzca tej rywalizacji w ćwierćfinale zagra z lepszym z duetu Decka Pelplin - Rosa Sport Radom.

W piłce ręcznej u panów dwa zwycięstwa. Olimp Grodków pokonał we Wrocławiu Śląsk 26:21 i jeśli nie potknie się w trzech ostatnich meczach, to na pewno awansuje do 1 ligi. Tymczasem OSiR Komprachcice ograł u siebie Bór Oborniki Śląskie 35:33.

Wysokiej porażki 25:44 z Forzą Wrocław w Brzegu doznał z kolei Orlik. U pań natomiast Tor Dobrzeń Wielki przegrał w Rudzie Śląskiej ze Zgodą 22:36, choć do przerwy przyjezdne spisywały się naprawdę przyzwoicie (14:17).