Futsal. Rolnik Głogówek w finale ekstraligi

Jest szansa, że decydujące mecze w walce o medale piłkarki Rolnika zagrają na własnym parkiecie. Klubowe
Ekstraligowe piłkarki z Głogówka odrobiły stratę z pierwszego meczu w Kórniku i zagrają o medale. Być może na swoim parkiecie.

Po pierwszym meczu ćwierćfinału w kobiecej ekstraklasie podopieczne Stanisława Dyi były w gorszym położeniu, gdyż przegrały na wyjeździe 2-4 z Kotwicą Kórnik. U siebie odwróciły losy rywalizacji. Choć futsal to gra zespołowa, a w pojedynkę wiele zdziałać nie można, to ogromną cegiełkę dołożyła od siebie Kinga Ejzel.

Zawodniczka ta zdobyła w pierwszym meczu oba gole dla Rolnika, a w rewanżu trzy, w tym najważniejszego na 5-2 już w dogrywce. Emocji nie brakowało do końca, choć wydawało się w pewnym momencie, że jest po sprawie. W 7. min miejscowe objęły prowadzenie po wznowieniu z autu przez Ejzel i strzale Emilii Pawłowskiej. Cztery minuty później Katarzyna Rudner zagrała do Ejzel, a ta wygrała pojedynek sam na sam z bramkarką. Ledwie 60 sekund później Ejzel wykorzystał podanie Ilony Sotor. Rywalki ruszyły do odrabiania strat, miały poprzeczkę, a dobrze spisywała się Magdalena Religa (obroniła dwa karne). Kiedy po akcji Ejzel i Pawłowskiej rywalka skierowała piłkę do swojej bramki wydawało się, że to koniec.

Przyjezdne nie zrezygnowały, zdobyły bramkę na 1-4, a półtora minuty przed końcem wykorzystały drugi przedłużony rzut karny. Wynik się nie zmienił i potrzebna była dogrywka. W niej Sotor szybko wznowiła grę z autu, idealną piłkę dostała Ejzel i zrobiła z niej użytek.

- To był dla nas mecz o wszystko - mówiła Katarzyna Rudner. - Kotwica musiała utrzymać wynik z pierwszego spotkania, a my musiałyśmy atakować i ryzykować. Dostałyśmy się do najlepszej czwórki po bardzo dobrej grze wszystkich dziewczyn.

Teraz odbędzie się dwudniowy finał (4-5 marca), a o organizację starają się w Głogówku i Krakowie. Rolnik w półfinale zagra z Lex Kancelarią Słomniki, a w drugiej parze AZS Kraków z ROW-em Rybnik.

Rolnik B. Głogówek - Kotwica Kórnik 5-2 ( 3-0, 4-2)
Bramki: 1-0 Pawłowska - 7., 2-0 Ejzel - 11., 3-0 Ejzel 12., 4-0 Weber - 31. (samobójcza), 4-1 Marek - 36., 4-2 Wlekła - 39., 5-2 Ejzel - 44.

Rolnik: Religa - Ejzel, Pawłowska, Rudner, Sotor, Bąk, Lipka, Dubiel, Duda, Globisz, Kościelniak, Gogolin, Kasperska, Cyganiuk, Dec. Trener Stanisław Dyja.