Hokej. PGE Orlik - Cracovia Kraków 1:6

W żółtej koszulce napastnik opolskiego zespołu Jarosław Lorek.
W żółtej koszulce napastnik opolskiego zespołu Jarosław Lorek. Mariusz Matkowski
Opolanie nie mieli wiele do powiedzenia w starciu z mistrzem Polski.

Broniący tytułu zespół „Pasów” szybko ułożył sobie mecz. W 5. min, kiedy na ławce kar siedział Maciej Gawlik goście objęli prowadzenie po strzale Słowaka Tomasa Sykory. Trzy minuty później było już 2:0 dla Cracovii, a na listę strzelców wpisał się mający także polskie obywatelstwo Francuz Teddy Da Costa. Do polskiej ligi wrócił on po pięciu latach przerwy i jest kandydatem na jej największą gwiazdę.

Ze strony PGE Orlika pierwsze zagrożenie bramki rywali mieliśmy w 11. min. Uderzał wtedy sprowadzony przed tym sezonem właśnie z Cracovii Kamil Kisielewski. Świetnie obronił ten strzał jej bramkarz Rafał Radziszewski. Potem gdy przyjezdni grali w osłabieniu jeszcze trzy razy dobrze interweniował.

Zdecydowanie lepszą drużyną w premierowej odsłonie była jednak Cracovia. Swoją dominację na lodzie potwierdziła też w drugiej tercji. Opolanie byli momentami bezradni. Ostatecznie musieli się pogodzić z bardzo wysoką porażką.

Następna kolejka zmagań w ekstraklasie już w niedzielę. PGE Orlik stanie przed równie trudnym zadaniem co w piątek. Na wyjeździe zmierzy się z wicemistrzem kraju i drugim obok Cracovii faworytem - GKS-em Tychy.

PGE Orlik Opole - Cracovia Kraków 1:6 (0:2, 0:3, 1:1)

0:1 Sykora - 6., 0:2 Da Costa - 9., 0:3 Da Costa - 25., 0:4 Sinagl - 26., 0:5 Dziubiński - 30., 0:6 Bryniczka - 45., 1:6 Gorzycki - 49.
PGE Orlik: Kieler - Bychawski, Sordon, R. Meidl, Stopiński, Lorek - Kostek, Zatko, Przygodzki, Szydło, Baranyk - Sznotala, Gawlik, Gorzycki, V. Meidl, Wąsiński - Latal, Kisielewski, Sikora, Demjaniuk. Trener Jacek Szopiński.
Cracovia: Radziszewski (41. Łuba) - Zib, Dąbkowski, Sykora, Da Costa, Kalus - Novajovsky, Kruczek, Urbanowicz, Bryniczka, Kapica - Rompkowski, Wajda, Sinagl, Dziubiński, Domogała - Noworyta, Dutka, Zygmunt, Sztwiertnia, Drzewiecki. Trener Rudolf Rohacek.
Sędziował Sebastian Kryś (Katowice). Kary: PGE Orlik - 10 min; Cracovia - 6 min. Widzów 350.

W tabeli ekstraklasy prowadzi z kompletem 15 punktów GKS Tychy. Druga Cracovia ma ich 12. PGE Orlik, który rozegrał sześć spotkań, w wiec o jedno więcej od lidera i wicelidera ma sześć punktów i w gronie 11 drużyn zajmuje 7. pozycję.

Zobacz: Sport na weekend [22.09.2017]