Lekkoatleta z Kędzierzyna-Koźla ze złotem mistrzostw Polski

Jakub Bujak do zdobytego złotego medalu dołożył jeszcze rekord życiowy.
Jakub Bujak do zdobytego złotego medalu dołożył jeszcze rekord życiowy. archiwum prywatne
Jakub Bujak (MMKS Kędzierzyn-Koźle) został halowym mistrzem Polski juniorów młodszych w skoku wzwyż.

Zaledwie dziewięcioro reprezentantów naszego regionu wystąpiło w Toruniu na halowych mistrzostwach Polski juniorów. Zmagania toczyły się w dwóch kategoriach wiekowych: juniorów do lat 19 (roczniki 1998 i 1999) oraz juniorów młodszych do lat 17 (roczniki 2000 i 2001).

W młodszej kategorii na podium i to na najwyższym stopniu stanął w skoku wzwyż Jakub Bujak (MMKS Kędzie­rzyn-Koźle). Mający 16 lat podopieczny trenera Andrzeja Saczki wynikiem 198 cm ustanowił rekord życiowy. Dwie kolejne lokaty zajęli: Piotr Sztan­­dur (MKS Inowrocław) i Przemysław Rutowicz (Pegaz Opo­cz­­no). Obaj skoczyli po 195 cm.

Pozostałym naszym reprezentantom już tak dobrze nie poszło. W starszej kategorii wiekowej Anna Szymkowicz (Juve­nia Głuchołazy) w eliminacjach biegu na 200 metrów ustanowiła wynikiem 26,08 sek. rekord życiowy i był to piąty czas eliminacji. W finale wypadła nieco gorzej. Miała wynik 26,35 sek., który dał jej 6. lokatę. Marcel Chodura (MGOKSiR Korfantów) zajął 9. miejsce w biegu na 1500 metrów (czas 4.11,18). W biegu na 400 metrów Filip Buchert (Juvenia Głu­chołazy) miał w eliminacjach dziewiąty czas spośród uczestników - 50,46 sek. ustanawiając rekord życiowy. W finale B został jednak zdyskwalifikowany i ostatecznie zajął 11. lokatę. Mateusz Setla (Juvenia Gluchołazy) był natomiast 20. na 800 metrów.

W młodszej kategorii w wielobojach startowali reprezentanci AZS-u Politechniki Opole. W pięcioboju 8. była Aleksandra Lach bijąc rekordy życiowe na 800 metrów, pchnięciu kulą i skoku w dal (2812 pkt), a 10. Alicja Dolińska (2770 pkt). Wśród chłopców w siedmio­boju 9. był Kacper Kazimierski (3649 pkt). Natalia Pancylejko (AZS Politechnika Opole) była ponadto 18. w biegu na 60 m przez płotki.