Łyżwiarstwo figurowe. Za nami ciekawe zawody w Opolu

W klasie srebrnej na podium stanęły dwie opolanki.
W klasie srebrnej na podium stanęły dwie opolanki. Klubowe
W Opolu odbyły się Mistrzostwa Polski młodzików i młodzieżowców, a w kilku kategoriach bardzo dobry start zanotowały zawodniczki Piruette Opole.

W rywalizacji na lodzie w „Toropolu” udział wzięło około 120 zawodników z całej Polski, dla których była to ostatnia i zarazem najważniejsza impreza w sezonie. Startować mogli najlepsi łyżwiarze figurowi w klasie srebrnej i złotej (8-11 lat) oraz młodzieżowcy (15-20 lat).

Opolski Piruette reprezentowało w sumie 10 zawodniczek, a w ośmiu konkurencjach nasze przedstawicielki zdobyły dwa medale. Świetnie spisały się w klasie srebrnej. Weronika Ferlin zajęła 1. miejsce, Karolina Mikulska zdobyła brązowy medal, a tuż za podium uplasowała się Aleksandra Janikowska. W drugiej dziesiątce rywalizację ukończyły z kolei: Julia Maślak, Natalia Radecka, Bożena Szymańska i Katarzyna Kośniewska.

W klasie złotej ósma była Iwona Drelich, a 13. Natalia Raczkowska. Startująca w kategorii młodzieżowej solistka Paulina Hryniewicz, potwierdziła klasę seniorską na zawodach, a jej program pozwolił jej zając 5. lokatę.

Jednocześnie z mistrzostwami odbyły się zawody „Opolska Łyżwa 2017” dla zawodników klasy brązowej oraz Novice Basic. W pierwszej grupie rywalizowały trzy opolanki. Amelia Fic zajęła 6. miejsce, debiutantka Lea Wodausch- 11., a Kinga Wojtas - 16. Z kolei w klasie Novice Basic najlepsza okazała się Hania Mroczkowska, a tuż za nią uplasowała się Oliwia Gregorczyk.