Magdalena Warakomska najlepszą zawodniczką mistrzostw Polski w short tracku

Magdalena Warakomska udaje się po odbiór kolejnego medalu
Magdalena Warakomska udaje się po odbiór kolejnego medalu Sławomir Jakubowski
12 medali, w tym trzy złote, to dorobek reprezentantów AZS- u Opole

Stolica naszego regionu już dawno nie organizowała imprezy tej rangi. – Finały Mistrzostw Polski seniorów ostatni raz odbywały się w Opolu bodajże w 2006 roku – stwierdziła Anna Łukanowa- Jakubowska trenerka sekcji short track AZS-u Opole i jednocześnie trenerka kadry narodowej. – Dla miasta to spory prestiż i ogromna promocja.

Opolski AZS obok Juvenii Białystok jest wiodącym klubem w tej dyscyplinie w kraju. Stąd też reprezentanci naszego klubu odnieśli spory sukces i zdobyli 12 medali, w tym 3 złote. Wszystkie medale z najcenniejszego kruszcu padły łupem Magdaleny Warakomskiej, która wygrała na dystansie 1000 i 1500 metrów oraz triumfowała w wieloboju. Ponadto Warakomska na 500 i 3000 metrów była druga. Kolejne srebro zdobyła wraz z Wiktorią Tkaczuk, Magdaleną Wilgą, Oliwą Gawlicą i Katarzyną Iwach w rywalizacji sztafet.

Z kolei wśród mężczyzn cztery medale indywidualnie zdobył Adam Filipowicz. Nasz zawodnik był drugi na dystansie 500 metrów, a trzeci na 1000 i na 3000 metrów. Ten dorobek przełożył się na brązowy medal w wieloboju. Sztafeta męska pozazdrościła swoim klubowym koleżankom i również zdobyła srebrny krążek. Wraz z Filipowiczem startowali w niej: Sebastian Hydzik, Krystian Giszka i II trener Łukasz Fabiański.

– Biorąc pod uwagę ostanie dni, to dla mnie były to bardzo udane mistrzostwa – zaznaczał Filipowicz. – Poprzedni tydzień cały przeleżałem w łóżku, gdyż dopadła mnie ciężka grypa. Zastanawiałem się, czy w ogóle mam startować.

Dorobek medalowy uzupełnił Giszka, który był drugi na 3000 metrów.