Nasze siatkarki lubią horrory

Nasze siatkarki wygrały drugi mecz i mają na koncie pięć punktów.
Nasze siatkarki wygrały drugi mecz i mają na koncie pięć punktów. Sławomir Jakubowski
Trzeci tie break w czwartym meczu tego sezonu w 1 lidze zafundowały sobie i kibicom siatkarki z Opola. Na szczęście, tak jak i w pierwszym przypadku, znowu był happy end.

A to tym bardziej istotne, iż w piątej partii był prawdziwy horror. Podopieczne Patryka Fogla miały nawet dwie piłki meczowe, ale żadnej nie wykorzystały i szansę na zwycięstwo przejęły rywalki, które miały trzy meczbole. Na szczęście dla naszego zespołu nic z tego im nie wyszło i od stanu 18:17 punktowały już tylko przyjezdne, a decydującą akcję stołeczne zepsuły same autowym atakiem.

- To nie było najlepsze spotkanie w naszym wykonaniu, ale najważniejsze, że dziewczyny do końca walczyły, nie poddały się i ostatecznie zwyciężyły - nie krył ulgi kierownik drużyny Jan Piotrowski.

Początkowa faza tego starcia nie zapowiadała bowiem takiego obrotu sprawy. Inauguracyjna odsłona to od początku do końca przewaga rywalek. Co prawda w pewnym momencie nasze siatkarki zmobilizowały się i zniwelowały straty praktycznie minimalnie (17:16), ale potem znowu na parkiecie rządziły gospodynie.

Po zmianie stron mieliśmy „powtórkę z rozrywki” z drugiego seta środowego meczu przeciwko Azotom Tarnów. Opolanki szybko odskoczyły potem długo wydawało się, że kontrolują wydarzenia na boisku, aż naglę w jednym momencie wszystko stanęło, przeciwniczki zaczęły odrabiać straty z udanym dla nich finiszem włącznie. Zatem było już 2:0 dla nich.

W trzecim secie przedstawicielki „uniwerku” wreszcie się przełamały i choć nie grały rewelacyjnie to ostatecznie zwyciężyły. W kolejnej natomiast zdemolowały wręcz miejscowe.

- Tak jak w czwartym secie, w takim stylu zespół powinien grać przez cały czas i pewnie wygrać to spotkanie - podkreślał Piotrowski.

AZS AWF Warszawa - Uniwersytet Opolski 2:3 (19, 22, -20, -16, -20)
AZS AWF: Słowik, Lipińska, Baranowska, Wojtkiewicz, Trocińska, Waszyńska, Dąbrowska (libero) - Wysocka, Łysiak, Brzóza, Laskowska. Trener Andrzej Ojrzanowski.
Uni: Cabajewska, Dąbrowska, Witowska, Michalak, Moczko, Strózik, Kuziak (libero) - Abramajtys, Głodzińska, Magdalena Woźniczka, Maria Woźniczka, Zackiewicz, Elko (libero), . Trener Patryk Fogel.
Sędziowie: Paweł Kapica, Grzegorz Kaczmarzyk (Częstochowa).