Niecodzienny mecz w Jaworze. ECO AZS Uni górą!

Aleksandra Cygan z ECO AZS Uni Opole.
Aleksandra Cygan z ECO AZS Uni Opole. Oliwer Kubus
Przebiegu pierwszego meczu półfinałowego play off w 2 lidze kobiet nie da się racjonalnie wytłumaczyć. Gra opolanek falowała, ale w decydującym secie wygrały 15:2.

Zespół ECO AZS-u Uni Opole zagrał nierówno, ale w pierwszym spotkaniu półfinału play off wygrał w Jaworze z tamtejszą Olimpią, która fazę zasadniczą zakończyła miejsce niżej na 3. pozycji. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był jednak tie break. Padł on łupem opolanek w nieprawdopodobnym stosunku 15:2 i u siebie będą miały w najbliższy weekend dwie szanse na awans.

- Były bardzo duże nerwy, czujemy zewsząd presję, ale musimy sobie z nią radzić i staramy się jak możemy - mówił Patryk Fogel, trener ECO. - Nie jest sztuką wygrywać jak wszystko wychodzi, ale wówczas, gdy nie układa się po naszej myśli, a dodatkowo jest "ciśnienie". Zespół potrafił się podnieść w tym meczu, pokazał "zęba" i to z pewnością cieszy. Na razie za nami połówka tej rywalizacji, pierwszy kroczek w walce o pierwszą ligę.

Dla podopiecznych Fogla to był trudny mecz, dwa razy odrabiały straty, gdyż w setach przegrywały 0:1 i 1:2, a klasę pokazały w decydujących partiach. Pierwszą akademiczki zaczęły jednak fatalnie i szybko przegrywały 4:13 i nic już z tym nie zdołały zrobić, choć trudniejsza zagrywka i dobra gra blokiem pozwoliły dojść na 10:13. Zaraz straciły jednak sześć punktów i było po walce.

W kolejnym secie opolanki od stanu 12:10 „odjechały” dzięki zagrywce, blokowi i kontrom Gasidło i Głodzińskiej na 21:14. Poziomu swojej gry nie utrzymały, a co gorsza przestały grać. Rywalki zaczęły od stanu 15:2 i ECO było pod ścianą.

Koleżanki „obudziła” Moczko, która brylowała w ataku i czwarta odsłona należała do jej zespołu. Prowadził w niej 8:4, a kiedy zaczął grać kolektyw - 12:6 i 19:10. Tie break był popisem przyjezdnych. Rywalki punktowały tylko na 1:2 i 2:5, nie zdobywając w tej odsłonie kolejnego punktu. Opolanki świetnie serwowały, blokowały i atakowały, popisywały się technicznymi sztuczkami. W tym ostatnim i w polu serwisowym brylowała Cabajewska.

Olimpia Jawor - ECO AZS UNI Opole 2:3 (18, -16, 16, -19, -2)

ECO: Cabajewska, Zackiewicz, Rygalik, Kazaniecka, Gasidło, Cygan, Kuziak (libero) - Pfeifer, Głodzińska, Moczko, Magdalena Woźniczka, Maria Woźniczka, Pacholak, Witowska . Trener Patryk Fogel.