Opolski kajakarz wraz z partnerem na 7. miejscu w Europie

Osadzie z zawodnikiem AZS-u Politechniki do miejsca na podium zabrakło prawie trzy sekundy. Archiwum prywatne
Piotr Kuleta (AZS Politechnika Opole) z Marcinem Grzybowski (Posnania Poznań) zajęli 7. miejsce w kanadyjkowej dwójce na dystansie 500 metrów podczas mistrzostw Europy w Moskwie.

Pływająca ze sobą od ponad roku para zdecydowanie lepiej czuje się na olimpijskim dystansie 1000 metrów, na którym rok temu na mistrzostwach świata zdobyła brązowy medal. Tydzień wcześniej przegrała jednak wewnętrzne krajowe eliminacje z duetem Mateusz Kamiński - Michał Kudła. To oznaczało zamknięcie drogi na igrzyska w Rio de Janeiro i start na mistrzostwach Europy w stolicy Rosji na nieolimpijskim dystansie 500 metrów.

Kuleta z Grzybowskim w eliminacyjnym biegi zajęli ostatnie 6. miejsce i aby wystąpić w finale musieli z powodzeniem przebrnąć półfinał. To się udało, a w decydującej rozgrywce biało-czerwoni w stawce dziewięciu osad zajęli 7. miejsce z czasem 1.46,49. Wygrali Wiktor Melantiew i Iwan Sztyl z Rosji (1.41,22) przed Rumunami Iosifem Chirilą i Victorem Michalachim (1.42,80) oraz parą Witalis Werheles - Denis Kameryłow z Ukrainy (1.43,52).

Na 1000 metrów Kamiński z Kudłą także zajęli 7. miejsce.