PGE Orlik Opole znowu wystawia na próbę

Hokeiści Orlika wygrali pierwszy mecz w tym sezonie u siebie
Hokeiści Orlika wygrali pierwszy mecz w tym sezonie u siebie Sławomir Jakubowski
Znowu mnóstwo emocji na Toropolu i znowu nasi hokeiści stracili dużą przewagę nad rywalem w końcówce. Tym razem jednak był happy end, a miejscowi wygrali z Polonią Bytom po dogrywce.

Pierwsza tercja była kapitalna w wykonaniu gospodarzy. Co prawda na jej półmetku wynik był bezbramkowy, ale potem na przestrzeni blisko pięciu minut opolanie zdobyli trzy gole. Najpierw do siatki trafił Jarosław Lorek po zagraniu Radka Meidla. Zaraz potem jego wyczyn skopiował Bartłomiej Bychawski obsłużony przez Milana Baranyka, a niebawem skuteczny defensor odwdzięczył się temu ostatniemu.

Wydawało się więc, iż miejscowi będą mieli mecz pod kontrolą. Jednak oni już nie raz w tym sezonie pokazali, że nawet taką przewagę można stracić. Sygnałem ostrzegawczym była udana próba Mateusza Danieluka po niespełna pół godzinie gry. Potem jednak podopieczni Jacka Szopińskiego umiejętnie stopowali rywala lub na posterunku był Michał Kielar. Sami zresztą mogli zdobyć jeszcze bramki, ale dobrej okazji nie wykorzystał choćby na początku trzeciej tercji Vaclav Meidl, po którego strzale krążek odbił się od słupka.

W końcówce jednak nadeszły 23 sekundy, które wstrząsnęły Toropolem. Najpierw bowiem do siatki trafił Richard Bordowski, a zaraz potem ten wyczyn powtórzył Filip Stoklasa i wydawało się, że goście pójdą za ciosem, tym bardziej, że tuż przed ostatnim gwizdkiem jeden z nich zmarnował stuprocentową okazję.

W dogrywce jednak więcej zimnej krwi zachowali opolanie, a już na pewno Vaclav Meidl, który sprytnie pokonał golkipera bytomian.

PGE Orlik Opole - Polonia Bytoma 4:3 po dogrywce (3:0, 0:1, 0:2, d. 1:0)
1:0 Lorek - 13., 2:0 Bychawski - 14., 3:0 Baranyk – 18., 3:1 Danieluk - 30., 3:2 Bordowski 56., 3:3 Stoklasa - 56., 4:3 V. Meidl - 63.
Orlik: Kieler - Bychawski, Sordon, R. Meidl, Stopiński, Lorek - Kostek, Przygodzki, Szydło, Baranyk - Sznotala, Gawlik, Gorzycki, V. Meidl, Wąsiński - Latal, Kisielewski, Sikora, Demjaniuk.
Polonia: Landsman, Cunik, Działo, Bordowski, Frączek, Stoklasa - Owczarek, Turon, Salamon, Kozłowski, Danieluk - Pastryk, Kamienieu, Malinik, Krzemień, Kalinowski - Falkenhagen, Stępień, Dybaś, Jaworski, Kłaczyński.
Sędziował Tomasz Heltman. Kary 8 min. - 8 min.