Piłkarska 3 liga. Porażka Polonii Głubczyce w Legnicy

Pomocnik głubczyckiej drużyny Rafał Czarnecki.
Pomocnik głubczyckiej drużyny Rafał Czarnecki. Oliwer Kubus
Beniaminek nie sprostał bardzo młodej ekipie rezerw Miedzi.

W zespole z Legnicy prowadzonym przez pochodzącego ze Zdzieszowic trenera Radosława Bellę wystąpiło w podstawowym składzie aż pięciu juniorów. Gracze Polonii nie potrafili sobie jednak z tak młodą ekipą poradzić. Główną przyczyną porażki była bardzo słaba skuteczność. Goście stworzyli sobie kilka znakomitych okazji strzeleckich, ale wyraźnie szwankowała u nich skuteczność.

Jeszcze przy stanie 0-0 spudłował Łukasz Bawoł. Potem snajper Polonii jeszcze przynajmniej trzy razy stawał przed szansą na wpisanie się na listę strzelców, ale wyraźnie brakowało mu precyzji.

Zespół z Legnicy oba gole zdobył w bardzo podobny sposób. Zbyt dużo miejsca mieli po indywidualnych akcjach Karol Gardzielewicz oraz Jan Januszek i trafiali do siatki z okolic linii pola karnego. W pierwszej połowie gospodarze mieli jeszcze dwie dogodne okazje, ale na wysokości zadania stawał bramkarz Polonii Bartłomiej Górecki. Na jeszcze wyższą notę zasłużył natomiast golkiper gospodarzy Piotr Smołuch. Jego tajemnicą pozostanie w jaki sposób obronił on dobitkę Kacpra Fedorowicza po uderzeniu Łukasza Bawoła z rzutu wolnego.

O ile w pierwszej połowie legniczanie byli groźni w ofensywie, tak po przerwie nie stworzyli sobie żadnej dogodnej okazji na podwyższenie wyniku. Gorąco było natomiast po drugiej stronie boiska. Po żadnej z prób Bawoła piłka nie znalazła niestety drogi do bramki. Minimalnie niecelnie uderzali też Bartosz Sobczyński i Kacper Pawlus.

Miedź II Legnica - Polonia Głubczyce 2-0 (2-0)
1-0 Gardzielewicz - 10., 2-0 Januszek - 34.
Miedź II: Smołuch - Chyła (36. Dyr), Miazga, Surmaj, Kaźmierczak - Gardzielewicz, Poręba, Zawisza (70. Piechowiak), Stachowski, Januszek (80. Kubań) - Tkacz (61. Krauz). Trener Radosław Bella.
Polonia: Górecki - Lechowicz, Fedorowicz, Broniewicz, Lenartowicz - Pawlus (85. Grek), Czarnecki (66. Kiklaisz), Sobczyński, Karwowski (73. Materla), Jamuła - Bawoł. Trener Wojciech Lasota.
Sędziował Paweł Horożaniecki (Żary). Żółta kartka: Czarnecki. Widzów 80.