Przedstawiciele AZS-u Politechniki Opolskiej odnosili sukcesy w karate i lekkoatletyce

Karateczki AZS-u Politechniki Opolskiej ze zdobytymi medalami. Od lewej: Natalia Szponder, Julia Wocka. archiwum prywatne
Udane występy mają za sobą lekkoatleci oraz zawodniczki karate z AZS-u Politechniki Opolskiej. Ci pierwsi kilka razy stawali na podium w mistrzostwach Polski AZS w Łodzi, a te drugie sięgały po krążki w Akademickich Mistrzostwach Polski we Wrocławiu.

Spośród naszych lekkoatletów, najwięcej powodów do radości mieli Bartłomiej Stój oraz Mirela Wesołowska.

Pierwszy udowodnił swoją przynależność do krajowej czołówki w rzucie dyskiem. Odległość 57,75 m zapewniła mu wicemistrzostwo Polski AZS. Lepszy od 22-letniego zawodnika okazał się jedynie Wojciech Praczyk z AZS-u AWF Wrocław (59,16 m).

Z kolei Wesołowska również zajęła drugie miejsce, ale w biegu na 400 metrów przez płotki. Zanotowała ona najlepszy start w tym roku, dobiegając do mety z czasem 59,85 s. Ustąpiła ona pola, o ponad sekundę, jedynie Justynie Saganiak z UKS-u Łódź (58,32 s).

Nikomu z przedstawicieli AZS-u Politechniki nie udało się w Łodzi sięgnąć po złoto, ale brąz wywalczyli oni już w trzech innych konkurencjach.

Bardzo przyjemną niespodziankę sprawił kulomiot Mariusz Gałązka. Choć wypadł on wyraźnie gorzej niż wyprzedzający go Jakub Szyszkowski (Śląsk Wrocław, 20,09 m) oraz Szymon Mazur (AZS Lublin, 18,27 m), nie mógł mieć sobie nic do zarzucenia. Uzyskanym wynikiem 17,01 m ustanowił on bowiem swój nowy rekord życiowy.

Najlepszy rezultat w sezonie zanotował natomiast inny z naszych brązowych medalistów, Jacek Chochorowski. Bieg na 110 m przez płotki ukończył on z czasem 14,93 s. Na najniższym stopniu podium stanęła też opolska sztafeta 4x100 m, której skład tworzyli: Błażej Sobczak, Paweł Basałygo, Aleksander Kupczak i Krzysztof Michałowicz. Ukończyli oni wyścig w nieco ponad 42 sekundy.

Obok wszystkich wymienionych medalistów, na mistrzostwach Polski AZS nasz klub reprezentowali jeszcze: Katarzyna Siewruk, Agata Siewruk, Anna Zaklińska, Joanna Gałaj, Nicola Stokłosa, Paulina Wal, Aleksandra Lach, Hubert Olczyk, Rafał Jurczyński, Filip Bucher i Dawid Buck.

Wszystkie kolory medali dla karateczek

Natalia Szponder, Julia Wocka, Izabela Piechota i Natalia Ledwig - te zawodniczki rozsławiały imię AZS-u Politechniki Opolskiej podczas AMP w karate.

Przede wszystkim nie miały one sobie równych w kata drużynowym. Szponder, Wocka oraz Piechota nie dały w nim szans pięciu innym ekipom.

Ta pierwsza mocno wyróżniła się też w konkurencjach indywidualnych. W kata, w którym brały udział aż 34 uczestniczki, zajęła drugą pozycję, a rywalizację w kumite (kategoria do 61 kg) ukończyła na trzeciej lokacie. Co ciekawe, w pojedynku o brąz pokonała swoją klubową koleżankę - Wocką. To niepowodzenie powetowała ona sobie jednak zajęciem trzeciej pozycji w kata.