Rejent z Kluczborka znowu został mistrzem Polski kibiców. Rozwiąż quiz i zobacz, jakim jesteś znawcą sportu

Mirosław Dragon
Adam Sokołowski - mistrz Polski kibiców
Adam Sokołowski - mistrz Polski kibiców Mirosław Dragon
Adam Sokołowski już po raz 21. został Mistrzem Polski Kibiców Sportu. O sporcie wie wszystko. No, niemal wszystko, bo jak się okazało, nie jest znawcą bobslejów!

Żeby uzmysłowić sobie, jakim dominatorem wśród polskich kibiców jest Adam Sokołowski, wystarczy napisać, że na 41 Mistrzostw Polski Kibiców Sportowych notariusz z Kluczborka wygrał 21 razy!

- Ale wcale łatwo nie było, mam bardzo mocnych rywali. Marzyłem o zdobyciu oczka, czyli o 21. zwycięstwie. Udało się! - mówi Adam Sokołowski.

41. Mistrzostwa Polski Kibiców Sportowych rozegrano w Dzierżoniowie.

Tegoroczne mistrzostwa składały się z dwóch części: testu pisemnego i ustnego turnieju wiedzy. W tym roku nie było konkurencji sportowych.

W teście Adam Sokołowski zdobył 75 na 78 możliwych punktów. Nie znał odpowiedzi na trzy pytania:

1. W jakim wieku kończy się wieku juniora w bobslejach?
    (prawidłowa odpowiedź - 26 lat)
  2. W jakiej konkurencji Krzysztof Ratajski zdobył tytuł mistrza świata w 2017 roku?
    (prawidłowa odpowiedź - dart, czyli rzutki)
  3. W 1922 roku w Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce po raz pierwszy wystartowały kobiety. Rywalizowały w 4 konkurencjach. Jakich?
    (prawidłowa odpowiedź - skok w dal, skok wzwyż, sztafeta 4x 50 metrów, bieg na 60 metrów).

Adam Sokołowski w tym ostatni pytaniu trafnie wymienił trzy konkurencje.
- Myślałem tylko, że bieg był na dystansie 50 metrów, a nie 60 metrów - mówi mistrz Polski kibiców.

Skąd czerpie się takie dokładne wiadomości o sporcie?
- Mam w domu m.in. „Roczniki lekkoatletyczne", które ukazywały się od 1959 do 1976 roku, mam też miesięczniki „Lekka Atletyka" - mówi Adam Sokołowski.

W 41. Mistrzostwach Polski Kibiców Sportowych w Dzierżoniowie III miejsce wśród młodzieżowców zdobyła Agnieszka Nazarkiewicz z Kluczborka.

Jednym z fundatorów pucharu (zdobytego przez Adama Sokołowskiego) w tegorocznych mistrzostwach był Paweł Sibik, honorowy mieszkaniec Dzierżoniowa, były piłkarz Lechii Dzierżoniów.
W związku z tym były też pytania związane z nim.
Paweł Sibik przeszedł do historii polskiego futbolu, ponieważ jest reprezentantem Polskim, który najkrócej zagrał na mundialu.

Na Mistrzostwach Świata w Korei Południowej i Japonii w 2002 roku zagrał 3 ostatnie minuty w meczu Polska - USA (wynik 3:1).

Trzeba było też wymienić skład Polski z tego meczu:
Radosław Majdan - Tomasz Kłos (zmienił go Tomasz Wałdoch), Jacek Zieliński, Arkadiusz Głowacki, Marek Koźmiński - Cezary Kucharski (zmienił go Marcin Żewłakow), Maciej Murawski, Jacek Krzynówek, Maciej Żurawski - Paweł Kryszałowicz, Emmanuel Olisadebe (zmienił go Paweł Sibik).

Adam Sokołowki z Kluczborka to 21-krotny mistrz Polski kibiców. Był już na dziewięciu olimpiadach.
Czy rozpoznasz znanych sportowców, z którymi on zrobił sobie zdjęcia?
Z Kamilem Stochem nie powinno być problemów. Ale im dalej, tym może być trudniej!