Remis Odry Opole w Niepołomicach

Twarda walka w powietrzu Marcina Orłowskiego z Puszczy i Rafała Niziołka (niebieska koszulka) z Odry. Anna Kaczmarz
W meczu dwóch beniaminków 1 ligi padł wynik 1-1.

Tradycji stało się zadość. W poprzednim sezonie w 2 lidze oba mecze pomiędzy tymi zespołami kończyły się remisem 1-1 i w sobotę było tak samo.

Odra zagrała dobry mecz. Na wyróżnienie w jej szeregach zasłużyli debiutujący w podstawowym składzie Czech Jakub Habusta i Rafał Niziołek. Ten pierwszy jako defensywny pomocnik dobrze grał w destrukcji, a „Nizioł” pokazał, że w 1-ligowych warunkach jest jednym z najlepszych rozgrywających.

To właśnie Niziołek był w pierwszej połowie najbliżej zdobycia bramki dla gości. W 18. min uderzał z rzutu wolnego z około 20 metrów, ale znakomitą interwencją popisał się bramkarz Puszczy Marcin Staniszewski. Miejscowi byli bardzo niebezpieczni po stałych fragmentach gry.

Tuż przed przerwą po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzał ich napastnik Marcin Orłowski. Tobiasz Weinzettel skutecznie interweniował zbijając piłkę na poprzeczkę, ale wobec dobitki Orłowskiego byłby zapewne bezradny. Zawodnika gospodarzy sfaulował jednak próbujący ratować sytuację czeski stoper Odry Vaclav Cverna. Był więc rzut karny dla Puszczy. Weinzettel był blisko obrony strzału Macieja Domańskiego, ale był on na tyle mocny, że futbolówka znalazła się w siatce.

W przerwie trener niebiesko-czerwonych Mirosław Smyła dokonał dwóch zmian. Szymon Skrzypczak zajął miejsce w ataku, a Marek Gancarczyk został przesunięty na swoją nominalną pozycję - bok pomocy. Po drugim skrzydle biegał natomiast młodzieżowiec Filip Żagiel, który wniósł ożywienie w szeregach Odry.

Wyrównujący gol padł w 65. min, gdy Skrzypczak „podcinką” z rzutu karnego pokonał Stanisławskiego. Chwilę wcześniej Łukasz Winiarczyk mijał w szesnastce Mateusza Bartkowa, a ten zagrał ręką.

Odra potem sprawiała lepsze wrażenie, ale nie potrafiła udokumentować swej przewagi. Po ładnej akcji Niziołka z Gancarczykiem, w ostatniej chwili Staniszewski ubiegł Wodeckiego. Szczęście naszej drużynie dopisało natomiast w 79. min, gdy Marcin Stefanik trafił w słupek.

Puszcza Niepołomice - Odra Opole 1-1 (1-0)
1-0 Domański - 45. (karny), 1-1 Skrzypczak - 65. (karny)
Puszcza: Staniszewski - Bartków, Czarny, Stawarczyk, Mikołajczyk - Ryndak (88. Żurek), Kotwica, Stefanik, Nowak (61. Uwakwe), Domański (73. Szewczyk) - Orłowski. Trener Tomasz Tułacz.
Odra: Weinzettel - Brusiło, Cverna, Bodzioch, Winiarczyk - Maćczak (46. Żagiel), Habusta, Niziołek, Wodecki (82. Nowak), Marzec (46. Skrzypczak) - Gancarczyk. Trener Mirosław Smyła.
Sędziował Piotr Lasyk (Bytom). Żółte kartki: Bartków, Domański, Orłowski - Brusiło, Maćczak, Żagiel. Widzów 800.