Reprezentanci AZS-u Politechniki Opole zdobyli dwa medale na lekkoatletycznych mistrzostwach Polski

Srebrny medalista w skoku wzwyż Wojciech Theiner.
Srebrny medalista w skoku wzwyż Wojciech Theiner. Sławomir Jakubowski
Na podium imprezy w Bydgoszczy stanęli Anna Wloka w pchnięciu kulą i Wojciech Theiner w skoku wzwyż.

W imprezie startowało ośmioro zawodników opolskiego klubu oraz jedna zawodniczka z Podium Kup.

W piątek w pierwszym dniu zawodów brązowy medal zdobyła Wloka. W tym sezonie 23-letnia zawodniczka z Brońca koło Olesna jest w nieco niższej formie. Ostatecznie zajęła 3. miejsce z rezultatem 15,98 m. To jej najlepszy wynik w tym roku, ale od rekordu życiowego jest słabszy niemal o metr. Wygrała Klaudia Kardasz (Podlasie Białystok - 16,79 m), a druga była Agnieszka Maluśkiewicz (AZS Poznań - 16,41 m). Wloka czwartą w kolejności Annę Niedbałę (Wawel Kraków) wyprzedziła o 52 cm.

Drugi medal - srebrny wywalczył w skoku wzwyż reprezentujący od tego sezonu opolski klub Wojciech Theiner. Zawody zakończył z przeciętnym rezultatem - 218 cm. Wygrał Sylwester Bednarek (RKS Łódź), który skoczył 225 cm, a trzeci był Piotr Śleboda (Olimpia Grudziądz - 213 cm). Wśród kobiet 4. miejsce zajęła zawodniczka AZS-u Politechniki - Paulina Wal z rezultatem 178 cm. Do podium zabrakło jej sporo, bo siedem centymetrów.

Bardzo zadowolona z siebie może być Katarzyna Siewruk. Już w eliminacjach biegu na 100 metrów przez płotki wynikiem 13,87 sek. o 0,03 sek. pobiła rekord życiowy. W finale pobiegła jeszcze szybciej - 13,75 sek., co dało jej 5. lokatę. Do podium zabrakło 0,14 sek. Taką samą pozycję w biegu na 400 metrów przez płotki zajęła Mirela Kujawa z wynikiem 58,52 sek. Do medalu zabrakło jej ponad półtora sekundy.

Dziewiąty w biegu na 110 metrów przez płotki był Michał Kula (14,36 sek.). W trójskoku startował Patryk Komar. Zajął ostatnie 8. miejsce, ale wynikiem 15,38 m pobił swój rekord życiowy o 18 cm. Rekord życiowy na 800 m pobiła też Kinga Szarzyńska (Podium Kup), a jej obecnie najlepszy wynik w karierze to 2.07,45. W biegu na 400 metrów wystąpił Hubert Olczyk i w stawce 24 zawodników zajął 20. lokatę.

Na mistrzostwach świetnie spisali się polscy kandydaci do medali na zbliżających się igrzyskach w Rio de Janeiro. W rzucie młotem Paweł Fajdek osiągnął najlepszy w tym roku wynik na świecie 81,87 m. W tej samej konkurencji wśród kobiet ze świetnym rezultatem 78,69 m wygrała Anita Włodarczyk. Również znakomity wynik w rzucie dyskiem osiągnął Piotr Małachowski - 68,10 m. Drugie miejsce zajął uznawany za wielką nadzieje polskiej lekkoatletyki 20-letni Bartłomiej Stój. Zawodnik Victorii Stalowa Wola od września ma reprezentować AZS Politechnikę Opole. Prawie o trzy metry pobił on rekord życiowy uzyskując rezultat 64,64 m.