Short track. Kilka medali naszych reprezentantów na młodzieżowych mistrzostwach

Sebastian Hydzik zajmował drugie lokaty wśród młodzieżowców.
Sebastian Hydzik zajmował drugie lokaty wśród młodzieżowców. Sławomir Jakubowski
Kilkanaście razy na podium stawali reprezentanci AZS-u Politechniki Opole na mistrzostwach Polski młodzików i młodzieżowców w Białymstoku.

Na zawody pojechała piątka z opolskiego klubu, ale niezwykle mocna, więc medale nie mogą dziwić. Najbardziej zaciętej rywalizacji można było się spodziewać w młodzieżowych zmaganiach kobiet, bo do zawodów stanęły wszystkie najlepsze krajowe zawodniczki będące w kadrze seniorek.

Tym razem w głównych rolach wystąpiły gospodynie z Juvenii Białystok. W wieloboju najlepsza okazała się Natalia Maliszewska, a druga w klasyfikacji była Nikola Mazur. Na dwóch kolejnych pozycjach były zawodniczki z opolskiego klubu: Magdalena Warakomska i Oliwia Gawlica. Warakomska zajmowała drugie miejsce na podium na dystansach 500 i 1000 metrów oraz trzecie na 1500 metrów. Gawlica na każdym z tych dystansów była czwarta. Mali­szewska wygrała na 500 i 1000 metrów, a na 1500 najlepsza była Mazur.

Można spodziewać się równie zaciętej rywalizacji i być może rewanżu reprezentantek AZS-u Politechniki w najbliższy weekend na „Toropolu” podczas mistrzostw Polski seniorów.

Na nich wystąpi również Sebastian Hydzik. W Białymstoku upodobał sobie drugi stopień podium. Był na nim po każdym z trzech dystansów, a także w wieloboju. Zawody zdominował Szymon Wilczyk z Ju­venii Białystok, który był najlepszy w każdej konkurencji.

W gronie młodzików (do 16 lat) na 500 i 1000 metrów triumfował Mateusz Krzemiński. Opolanin nie wystartował na 777 i 1500 metrów, przez co w wieloboju zajął 3. lokatę. Wśród dziewcząt na 10. pozycji została sklasyfikowana Wiktoria Tkaczuk.