Świetny występ opolskiego lekkoatlety

Jacek Chochorowski z dwo­ma srebrnymi medalami zdobytymi w Krakowie.
Jacek Chochorowski z dwo­ma srebrnymi medalami zdobytymi w Krakowie. Archiwum prywatne
Jacek Chochorowski (AZS Politechnika Opole) zdobył dwa srebrne medale mistrzostw Polski w dziesięcioboju i przełamał magiczną granicę 7000 punktów

Pochodzący z podopolskiej Dąbrowy 20-letni lekkoatleta zrobił kolejny postęp. Jego kariera rozwija się znakomicie, a teraz w dziesięcioboju po raz pierwszy w życiu przekroczył barierę 7000 punktów. Jego nowy rekord jest o 41 punktów lepszy.

Ten wynik dał mu w zawodach pod Wawelem dwa srebrne medale: wśród seniorów i młodzieżowców do lat 23. W obu tych klasyfikacjach wyprzedził go i zdobył dwa mistrzowskie tytuły Rafał Abramowski z AZS-u Warszawa. On zebrał w 10 konkurencjach 7358 punktów. Wynik Chochorows­kiego jest tak dobry, bo w aż czterech konkurencjach ustanawiał rekordy życiowe. Stało się tak w: skoku w dal (6,96 m), rzucie dyskiem (40,58 m), skoku o tyczce (4,10 m) oraz w rzucie oszczepem (52,17 m). Za zawodnikiem opolskiego klubu na 3. miejscu sklasyfikowany został Michał Krawczyk (AZS Warszawa - 6721 pkt).

Bardzo zadowolone z siebie mogą być dwie 18-letnie zawodniczki AZS-u Politechniki Opole, które rywalizowały o medale mistrzostw Polski juniorek do lat 20 w siedmioboju. Anna Bioły zajęła 4. miejsce z nowym rekordem życiowym - 4438 punktów, a Aleksandra Borkowska był ósma w gronie 16 startujących wieloboistek. Ona też pobiła „życiówkę” rezultatem 3999 punktów.

Bioły osiągnęła też najlepsze w życiu wyniki w czterech konkurencjach (161 cm wzwyż; 8,84 m w kuli; 5,50 m w skoku w dal i 36,69 m w oszczepie), a Borkowska pobiła swoje najlepsze wyniki w trzech konkurencjach (16,27 sek. na 100 m, 4,91 m w dal i 30,72 m w oszczepie).