Zapasy. Dwie nominacje dla zawodników Orła już prawie pewne

Jakub Makuch i Mateusz Buczkowski wraz z trenerem Krzysztofem Pawlakiem.
Jakub Makuch i Mateusz Buczkowski wraz z trenerem Krzysztofem Pawlakiem. Klubowe
Jakub Makuch i Mateusz Buczkowski z Namysłowa stanęli na podium Pucharu Polski i są blisko wyjazdu na OOM.

Pierwszy tegoroczny Puchar Polski kadetów do lat 17 w stylu wolnym był jednocześnie kwalifikacją do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach brało udział 218 młodych zapaśników z 63 klubów, a w klasyfikacji drużynowej Orzeł Namysłów uplasował się na 9 pozycji.

Barw Orła podczas tej imprezy broniło trzech zawodników. Po srebrny medal w kategorii do 58 kg sięgnął Jakub Makuch, który był bardzo blisko złota i tylko mały błąd taktyczny w końcówce walki zaważył na jego ostatecznej porażce w finale. Natomiast Mateusz Buczkowski w swoim debiucie w grupie kadetów wywalczył brązowy krążek w kat. do 54 kg. Obaj zawodnicy właściwie zapewnili sobie udział w OOM oraz rywalizują o udział w mistrzostwach Europy w tej grupie wiekowej.

Trzeci z naszych zawodników, także debiutujący w kadetach, Kacper Bieleń zajął 20 miejsce w kat. do 76 kg. W efekcie będzie musiał rywalizować o udział w OOM w drugim PP w Staszowie (7-9.04).