Życiowy sukces Magdaleny Warakomskiej

Magdalena Warakomska jest w znakomitej formie.
Magdalena Warakomska jest w znakomitej formie. Sławomir Jalubowski
Zawodniczka AZS-u Politechniki Opole osiągnęła życiowy sukces. Zajęła 8. miejsce w zawodach Pucharu Świata w short tracku w stolicy Białorusi.

W Mińsku odbyły się ostatnie w tym sezonie zawody z cyklu Pucharu Świata. Mająca 19 lat Warakomska wraz z drugą zawodniczką opolskiego klubu - 20-letnią Oliwią Gawlicą wystąpiły tam po udanych dla siebie igrzyskach studentów - Uniwersjadzie, która odbywała się Ałmatach w Kazachstanie. Tam nasze łyżwiarki zajmowały lokaty w dziesiątce.

Puchar Świata to jednak zawody o dużo większym prestiżu. Startują na nich wszyscy najlepsi. Warakomska na tej rangi imprezie była już w drugiej dziesiątce. W pierwszej jeszcze nigdy. Stało się to w Mińsku. W rywalizacji na 500 metrów w gronie 33 zawodniczek udało się jej awansować do półfinału. Ostatecznie zajęła 8. lokatę, co jest jej życiowym sukcesem. Na 22. pozycji sklasyfikowana została Gawlica. Na dystansie 1000 metrów startowało natomiast 31 zawodniczek. Warakomska zajęła 18., a Gawlica 26 miejsce.

Obie nasze zawodniczki biegły też w sztafecie na 3000 metrów. W polskiej drużynie, która zajęła 7. miejsce wśród 13 zespołów były jeszcze Nicole Mazur i Monika Grządkowska.

W Mińsku startował też zawodnik AZS-u Politechniki Opole - Adam Filipowicz. Spisał się bardzo przyzwoicie. Na 1000 metrów był 27. w gronie 46 startujących. W rywalizacji na 1500 metrów wzięło udział 51 łyżwiarzy, a Filipowicz uplasował się na 34. pozycji.

Najlepszych polskich zawodników będzie można wkrótce zobaczyć w Opolu. W dniach od 24 do 26 lutego na „Toropolu" odbywać się bowiem będą mistrzostwa kraju seniorów.