Noworoczne rozdania

Kasp
Turniejem par brydżyści Opolszczyzny zainaugurowali rozgrywki w 2005 roku. Pierwszymi zwycięzcami w nowym sezonie zostali: L. Bartnik i M. Krzemiński (Multi Opole).

Na dalszych pozycjach uplasowali się: 2. Z. Gryzło - A. Klimala (Continental Opole), 3. A. Skotniczny - M. Skotniczny (Ottokar Głogówek) 4. T. Ralko - A. Pawlak (Welur Kietrz, Singleton Opole), 5. J. Ignys - S. Wiszniewski (MKS Strzelce Opolskie), 6. Z. Gmoch - J. Siwicki (Singleton).
Po zakończeniu noworocznych zmagań odbyło się spotkanie, na którym uhonorowano najlepszych zawodników za osiągnięcia w roku ubiegłym. Triumfatorami punktacji Grand Prix Opolszczyzny zostali reprezentanci Pomologii Prószków, M. Macewicz i D. Reguła, zdobywając po 58 pkt. Na 3. pozycji sklasyfikowany został Z. Gmoch - 45, a dalsze miejsca zajęli: 4. R. Jakubowski (Continental) - 41, 5. Siwicki - 38, 6-7. A. Ottawa (Lew Głubczyce), A. Klimala po 34, 8. A. Skotniczny (Continental) - 32, 9. L. Majdański (Lew) - 28, 10. M. Skotniczny (Ottokar) - 27 pkt.
Gmochowi i Siwickiemu wręczono specjalną nagrodę za wygranie wojewódzkiego turnieju par, który był eliminacją do mistrzostw Polski. Zaś za najlepszy zespół uznano połączone siły brydżystów Lwa Głubczyce i Towarzystwa Brydża Sportowego z Brzegu (występują w II lidze), którzy wygrali turniej o mistrzostwo teamów klubowych Opolszczyzny.
W najbliższy weekend wznowione zostaną rozgrywki ligowe.