Blisko awansu

    Blisko awansu

    Kasp

    Nowa Trybuna Opolska

    Aktualizacja:

    Nowa Trybuna Opolska

    Zakończyła się pierwsza runda rozgrywek o mistrzostwo II ligi. Brydżyści połączonych sił Lwa Głubczyce i Brzeskiego Towarzystwa Brydża Sportowego zajęli 1. miejsce.
    Inni reprezentanci Opolszczyzny, Ottokar Głogówek uplasował się na 9. pozycji, a MKS Strzelce Opolskie na 13. Na zjeździe decydującym o ostatecznej kolejności, Lew wygrał 23:7 z Piastem Gliwice, 17:13 z Beskidem Skoczów, 18:12 z Pikiem Bielsko-Biała i zremisował 15:15 z Silesią COIG Gliwice oraz Silesią Gliwice.
    Ottokar po zwycięstwach 22:8 z Silesią i 17:13 z Silesią COIG, przegrał 0:25 z Piastem Gliwice, 14:16 z Beskidem i 12:18 ze Zdrowiem Kudowa. Brydżyści ze Strzelec odnieśli trzy zwycięstwa.
    Końcowa tabela: 1. Lew - 274, 2. Silesia COIG - 258, 3. AZS IV Wrocław - 253, 4. WZBS II Łódź - 252, 5-6. Piast oraz Michalczyk-Prokop po 244. 7. AZS II Wrocław - 234, 8. Silesia II - 217, 9. Ottokar - 213, 10-11. Pik oraz Beskid po 210, 12. Silesia - 203, 13. MKS - 199, 14. Zdrowie - 197, 15. AZS III Wrocław - 171, 16. Liberty Bytom - 166 pkt.
    Sześć pierwszych zespołów walczyć będzie w play offach o wej ście do ekstraklasy, pozostałe o uratowanie II-ligowego bytu.

    Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

    Czytaj także

      Komentarze

      Forum tylko dla zalogowanych.

      Załóż konto / Zaloguj się

      Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Tabela 1. ligi

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do Ekstraklasy
      Baraż o utrzymanie w 1. lidze
      Spadek do 2. ligi
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem 5 punktów za zaległości finansowe
      1 Odra Opole Live 18 33 10 3 5 25-19
      2 Chojniczanka Chojnice Live 18 32 9 5 4 27-13
      3 Miedź Legnica Live 18 31 8 7 3 24-17
      4 Raków Częstochowa Live 18 29 8 5 5 31-22
      5 Chrobry Głogów Live 18 27 7 6 5 21-19
      6 Zagłębie Sosnowiec Live 18 26 7 5 6 25-20
      7 Puszcza Niepołomice Live 18 26 7 5 6 25-22
      8 Stal Mielec Live 17 25 7 4 6 22-21
      9 GKS Katowice Live 18 25 7 4 7 26-24
      10 Drutex-Bytovia Bytów Live 18 23 6 5 7 21-21
      11 Podbeskidzie Bielsko-Biała Live 17 23 6 5 6 20-23
      12 Pogoń Siedlce Live 18 23 6 5 7 23-29
      13 Wigry Suwałki Live 16 22 6 4 6 19-19
      14 GKS Tychy Live 18 20 5 5 8 19-27
      15 Stomil Olsztyn Live 17 19 6 1 10 22-31
      16 Olimpia Grudziądz Live 18 18 5 3 10 11-19
      17 Górnik Łęczna Live 18 17 4 5 9 14-26
      18 Ruch Chorzów Live 17 14 6 1 10 22-25