Mastersi z rekordami

Ms
Bardzo dobrze spisali się w otwartych mistrzostwach Wielkopolski pływacy z klubu Masters Opole. Pobili dwa rekordy Polski i zdobyli 17 medali.

Najlepsze osiągnięcia w kraju w swoich kategoriach wiekowych ustanowili: Grzegorz Stanek (kategoria powyżej 35 lat) na 800 metrów stylem dowolnym - 9.26.26 (wynik lepszy od poprzedniego rekordu o ponad osiem sekund) oraz na tym samym dystansie Józef Kasperek (kat. powyżej 70 lat) - 24.54.85. W tym przypadku pobił on poprzedni rekord aż o 45 sekund.

Obydwaj panowie zdobyli złote medale. Takie same krążki wywalczyli w swoich kategoriach wiekowych: Wanda Birecka (50 m st. grzbietowym), Roman Birecki (200 m motylkiem) i Wacław Buschman (50 m grzbietem), był również trzeci na 100 m st. zmiennym. Józef Kasperek na 50 m stylem dowolnym i Wanda Birecka (50 m stylem klasycznym) zdobyli też drugi krażek - srebrny. Na drugim stopniu podium stawali też: Jan Bryniak (200 m s. klasyczny), który również był trzeci na 50 metrów tym samym stylem oraz Waldemar Kania (800 m s. dowolnym) - również trzeci na 50 m tym samym stylem.
Brązowe medale zdobywali: Zbigniew Krasnodębski (50 m s. klasycznym i grzbietowym) oraz Janusz Garbarczuk (50 m grzbietem).