Bramka ich rozkojarzyła

Ms
Porażka z walczącym o utrzymanie Radanem Gliwice sprawiła, że opolanie nadal nie mogą być pewni uniknięcia baraży.

Na mecz do Gliwic nie mógł pojechać grający trener Tomasz Ciastko. Zespół prowadził więc samotnie drugi ze szkoleniowców - Kazimierz Kucharski. Niewiele brakowało, by mógł być po meczu bardzo zadowolony.

Opolan w tym pojedynku satysfakcjonował nawet remis. Wówczas zachowaliby w tabeli 8-punktową przewagę nad Radanem. Przez większość spotkania nasi piłkarze konsekwentnie realizowali taktykę, która zakładała uważną grę w obronie. Co więcej, na pięć minut przed końcem Andrzej Sapa wykorzystał nieporozumienie w szeregach gospodarzy i dał Mariossowi prowadzenie.
- Do momentu zdobycia bramki graliśmy bardzo dobrze - oceniał Kucharski. - Niestety, zdobyty gol zupełnie uśpił drużynę. Chłopcy zbyt wcześnie uwierzyli, że mecz już jest wygrany.
Trzydzieści sekund później wyrównał Bartłomiej Płaza. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Adrian Łągiewka.

- Mieliśmy trzy punkty w garści i daliśmy je sobie odebrać w bardzo niefrasobliwy sposób - tłumaczył trener.
Okazję do rewanżu z Radanem będą mieli już w najbliższy weekend. W Gliwicach odbędzie się turniej ćwierćfinałowy Pucharu Polski. Radan i Marioss będą w nim faworytami do zajęcia dwóch premiowanych awansem do kolejnej rundy miejsc.PROTOKÓŁ
* Radan Gliwice - Marioss Opole 2-1 (0-0)
0-1 Sapa - 35., 1-1 Płaza - 35., 2-1 Łągiewka 38.
Marioss: M. Lubczyński - Grendziak, D. Lubczyński, Wróblewski, Sapa, Hetmański, Babik, Ścisło, Czajkowski, Haracz. Trener Kazimierz Kucharski.

Wyniki 17. kolejki

Radan Gliwice - Marioss Opole 2-1, Clearex Chorzów - Holiday Chojnice 6-8, Inpuls Siemianowice - Akademia Słowa Poznań 3-4, Owlex Łódź - Rekord Bielsko-Biała 3-3, Baustal Kraków - PA Nova Gliwice 6-3, Wulkan Wrocław - Jango Mysłowice walkower 0-5.
1. Baustal         17         46         107-54
2. Clearex         17         44         105-45
3. Holiday         17         35         73-50
4. Akademia Słowa         17         30         85-69
5. MARIOSS         17         24         50-55
6. Jango         17         24         51-62
7. PA Nova         17         21         53-55
8. Inpuls         17         19         77-77