Nogi się rozjeżdżały

Daniel Kołaczyk
W mistrzostwach Opolszczyzny w Komornie uczestniczyło blisko dwustu zawodników i zawodniczek. W generalnej klasyfikacji najlepsi okazali się reprezentanci LUKS MGOKSiR Korfantów, którzy wyprzedzili MKS Ekonomik Nysa i MUKS Juvenia Głuchołazy.

W zależności od kategorii wiekowej uczestnicy mieli do pokonania różne dystanse. Najmłodsi rywalizowali na 1000 m, natomiast seniorzy na 4 km. Jak powiedziała Irena Czuta-Pakosz, organizatorka mistrzostw, a zarazem jedna z zawodniczek Technika Komorno (w kat. seniorek uplasowała się na 2. pozycji), warunki pogodowe wpłynęły na poziom zawodów.
- Mimo tego, że trasa przygotowana została dobrze, biegało się ciężko, było ślisko i grząsko - stwierdziła. - Myślę, że nawet najlepsi tracili na okrążeniu od piętnastu do dwudziestu sekund, co dawało stratę stu metrów. To bardzo dużo.

W kat. seniorek Czuta-Pakosz uplasowała się za Anną Wojtowicz. Zawodniczka z Korfantowa okazała się lepsza o 16 sek.
- Od razu jak wystartowałam, starałam się trzymać tempo - powiedziała Wojtowicz. - Biegłam w miarę szybko i od początku do końca prowadziłam. Warunki były jednak ciężkie i na śliskim podłożu nierzadko nogi się rozjeżdżały na boki.
Najlepszym seniorem został Robert Studziński z Głuchołaz, który 4 km przebiegł w 14 min 17 sek. Studziński wyprzedził Grzegorza Pieczarkę z Nysy o 27 sek.
- Od początku narzuciłem ostre tempo - stwierdził najlepszy senior. - Zależało mi, żeby prowadzić od razu i tym samym później na tej śliskiej nawierzchni nie gonić, nie przyśpieszać. Mogłoby dojść do nieciekawych przygód, a tak pewnie wygrałem.

Z pierwszego miejsca cieszył się również Dawid Mehlich z MMKS Kędzierzyn-Koźle, zwycięzca w kat. juniorów. Zawodnik przyznał, że na trasie współpracował ze swoim kolegą Markiem Cieślą z Głuchołaz (zajął 2. miejsce). Na końcowych metrach w walce o złoto Mehlich zwyciężył o 3 sek.
- Lepiej się biegnie w dwójkę, raz jeden ciągnie, raz drugi - powiedział Mehlich. - Obawiałem się zawodów, niedawno miałem kontuzję i chorowałem, dlatego nie trenowałem zbyt dużo. Na szczęście udało się wygrać.
ZWYCIĘZCY:
Patrycja Radzikowska z Juvenii Głuchołazy (92 i młodsze), Paweł Fronczek z Centrum Zdzieszowice (92 i młodsi), Ewelina Białkowska z Ekonomika Nysa (91-90, 1 km), Sara Garwol z Juvenii Głuchołazy (91-90, 1,5 km), Tomasz Damrat z Centrum Zdzieszowice (91-90, 1,5 km), Arkadiusz Samborski z MKS Korfantów, (91-90, 2 km, Agata Dudek z MMKS Kędzierzyn-Koźle (89-88, 1,5 km), Dominika Małysiak z MKS Korfantów (89-88, 2 km), Bartosz Janik z Ekonomika Nysa (89-88, 2 km), Marcin Błaziński z LZS Gazownik Wawelno (89-88, 3 km), Anna Jadasz z Centrum Zdzieszowice (87-86), Dawid Mehlich z MMKS Kędzierzyn-Koźle (87-86), Anna Wojtowicz z LUKS Korfantów (85 i starsze), Robert Studziński z Juvenii Głuchołazy (85 i starsi).