Dwa razy złoto

Wojciech Piekarczyk wywalczył w Gdańsku mistrzowski tytuł w kategorii do 73 kg.
Wojciech Piekarczyk wywalczył w Gdańsku mistrzowski tytuł w kategorii do 73 kg. Fot. Sławomir Mielnik
Na rozegranych w Gdańsku młodzieżowych mistrzostwach Polski tytuły wywalczyli Juliusz Adamek i Wojciech Piekarczyk z Gwardii Opole.

W licznie obsadzonej kategorii wagowej 66 kg Adamek zajął 1. miejsce w grupie, wygrywając wszystkie pojedynki przed czasem. W półfinale pokonał Macieja Zamęckiego (Gwardia Wrocław), a w finale uporał się z Mariuszem Rowickim (Ryś Warszawa).

Bardzo dobrze walczył Piekarczyk. Do finałowej rozgrywki kat. do 73 kg bez problemu rozprawił się z rywalami, zwyciężając przed upływem regulaminowego czasu. Trudniejszą przeprawę miał w walce o złoty medal, ale też był poza zasięgiem Bartosza Garszteckiego (AZS Gliwice).
- Dwa złote medale to duży sukces naszych zawodników - skomentował Tomasz Błach, trener koordynator Gwardii. - Marian Tałaj, selekcjoner kadry narodowej seniorów, był bardzo zadowolony z postawy Piekarczyka i powołał go na turnieje najwyższej klasy, czyli kategorii A.
Rozegrane one zostaną w Tallinie oraz Bukareszcie i będą dla polskich reprezentantów kwalifikacjami do majowych mistrzostw Europy w Rotterdamie. Adamek natomiast starać się będzie o zakwalifikowanie do mistrzostw Starego Kontynentu w kategorii młodzieżowej.

Gorzej powiodło się Jakubowi Bułce, który w kategorii 66 kg sklasyfikowany został na 5. pozycji.
- Jakub pechowo przegrał pierwszą walkę - powiedział Błach. - Potem z powodzeniem radził sobie w repasażach, ale nie zdołał zakwalifikować się do walki o medale. Usprawiedliwia go to, że startował po kontuzji, jakiej się nabawił podczas turnieju o Puchar Świata w Warszawie.
Z innych zawodników Gwardii Radosław Bilik (90 kg) zajął 7. miejsce, a Mariusz Błażewicz (73 kg) - 9. Drużynowo zwyciężył AZS Gdańsk przed Gwardią Wrocław, opolanie uplasowali się na 4. pozycji - 74 punkty, przegrywając ze Śląskiem Wrocław o 5 "oczek".