Piątka zwycięzców

Kasp
W Szopienicach rozegrany został jeden z turniejów eliminacyjnych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Dobrze zaprezentowali się w nim sztangiści Opolszczyzny, zdobywając pięć złotych medali, które zapewniły im udział w finałach OOM. Wśród dziewcząt na najwyższym podium stanęły Magdalena Milczarek (kat. 53 kg, wynik - 130 kg), Małgorzata Kociuba (kat. 63 kg - 77,5) i Anna Winogradów (kat. 75 - 122,5). Wszystkie te zawodniczki reprezentują UKS MOS Opole, a trenerem klubu jest Stefan Fałek.

Dwa złote krążki zdobyli też chłopcy. W kat. 56 kg wywalczył je Wojciech Flora (UKS MOS) który uzyskał wynik 175 kg. oraz w wadze do 69 kg Roman Kliś (Budowlani Opole) - 255. W tej samej kategorii na 2. miejscu uplasował się Radosław Drelicharz (UKS MOS) - 205, a jego kolega klubowy Radosław Płachta (kat. 77 kg) wynikiem 202,5 kg zdobył również srebrny krążek.

Duży sukces zanotowali podopieczni Stefana Fałka, którzy w klasyfikacji drużynowej zajęli 1. miejsce, uzyskując 50 pkt. Wyprzedzili oni tak renomowane kluby jak HKS Szopienice - 36 czy Śląsk Tarnowskie Góry - 24 pkt.
Magdalena Milczarek i Roman Kliś uznani zostali za najlepszych uczestników zawodów, za co uhonorowani zostali specjalnymi nagrodami.
- Oprócz piątki złotych medalistów szanse na udział w finałowej rozgrywce mają także Drelicharz i Płachta - stwierdził Fałek. - Ich rezultaty są zupełnie dobre, ale na ostateczną decyzję trzeba poczekać po weryfikacji wyników z pozostałych turniejów.