Piątka zwycięzców

    Piątka zwycięzców

    Kasp

    Nowa Trybuna Opolska

    Aktualizacja:

    Nowa Trybuna Opolska

    W Szopienicach rozegrany został jeden z turniejów eliminacyjnych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
    Dobrze zaprezentowali się w nim sztangiści Opolszczyzny, zdobywając pięć złotych medali, które zapewniły im udział w finałach OOM. Wśród dziewcząt na najwyższym podium stanęły Magdalena Milczarek (kat. 53 kg, wynik - 130 kg), Małgorzata Kociuba (kat. 63 kg - 77,5) i Anna Winogradów (kat. 75 - 122,5). Wszystkie te zawodniczki reprezentują UKS MOS Opole, a trenerem klubu jest Stefan Fałek.

    Dwa złote krążki zdobyli też chłopcy.
    W kat. 56 kg wywalczył je Wojciech Flora (UKS MOS) który uzyskał wynik 175 kg. oraz w wadze do 69 kg Roman Kliś (Budowlani Opole) - 255. W tej samej kategorii na 2. miejscu uplasował się Radosław Drelicharz (UKS MOS) - 205, a jego kolega klubowy Radosław Płachta (kat. 77 kg) wynikiem 202,5 kg zdobył również srebrny krążek.

    Duży sukces zanotowali podopieczni Stefana Fałka, którzy w klasyfikacji drużynowej zajęli 1. miejsce, uzyskując 50 pkt. Wyprzedzili oni tak renomowane kluby jak HKS Szopienice - 36 czy Śląsk Tarnowskie Góry - 24 pkt.
    Magdalena Milczarek i Roman Kliś uznani zostali za najlepszych uczestników zawodów, za co uhonorowani zostali specjalnymi nagrodami.
    - Oprócz piątki złotych medalistów szanse na udział w finałowej rozgrywce mają także Drelicharz i Płachta - stwierdził Fałek. - Ich rezultaty są zupełnie dobre, ale na ostateczną decyzję trzeba poczekać po weryfikacji wyników z pozostałych turniejów.

    Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

    Czytaj także

      Komentarze

      Forum tylko dla zalogowanych.

      Załóż konto / Zaloguj się

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Tabela 1. ligi

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do Ekstraklasy
      Baraż o utrzymanie w 1. lidze
      Spadek do 2. ligi
      Stomil Olsztyn został ukarany odjęciem trzech punktów za niespełnienie wymogów licencyjnych.
      1 Sandecja Nowy Sącz Live 34 61 18 7 9 50-29
      2 Górnik Zabrze Live 34 58 17 7 10 53-34
      3 Zagłębie Sosnowiec Live 34 57 16 9 9 53-44
      4 Miedź Legnica Live 34 57 16 9 9 49-27
      5 Chojniczanka Chojnice Live 34 56 13 17 4 54-48
      6 Olimpia Grudziądz Live 34 56 17 5 12 48-35
      7 GKS Katowice Live 34 54 15 9 10 47-32
      8 Podbeskidzie Bielsko-Biała Live 34 53 14 11 9 40-39
      9 Wigry Suwałki Live 34 52 15 7 12 51-45
      10 Stal Mielec Live 34 45 12 9 13 39-42
      11 Pogoń Siedlce Live 34 44 13 5 16 34-46
      12 Chrobry Głogów Live 34 43 12 7 15 50-50
      13 Stomil Olsztyn Live 34 37 9 13 12 48-50
      14 GKS Tychy Live 34 37 10 7 17 42-52
      15 Drutex-Bytovia Bytów Live 34 35 8 11 15 38-47
      16 Wisła Puławy Live 34 33 7 12 15 33-49
      17 Znicz Pruszków Live 34 30 8 6 20 35-64
      18 MKS Kluczbork Live 34 25 4 13 17 35-66

      Gry On Line - Zagraj Reklama