8. Maraton Opolski: Kenijczyk Mark Kipchumba Rotich zwycięzcą biegu

Krzysztof Ogiolda
Kenijczyk Mark Kipchumba Rotich zwycięzcą 8. Maratonu Opolskiego.
Kenijczyk Mark Kipchumba Rotich zwycięzcą 8. Maratonu Opolskiego. Krzysztof Ogiolda
Kenijczyk Mark Kipchumba Rotich wygrał 8. Maraton Opolski. Na najniższym stopniu podium stanął Paweł Ruszała z Kątów Opolskich. W imprezie wzięło udział około 1200 zawodników.

Zawody rozegrano w następujących konkurencjach: wyścig na wózkach na 10 kilometrów, bieg na 10 kilometrów, półmaraton, maraton oraz sztafeta firmowa 4 X 5 km.

W biegu maratońskim (42 km 195 m) wygrał Mark Kipchumba Rotich (nr 197) Kenia z czasem 2 godziny, 32 minuty, 16 sekund. Drugi był Krzysztof Bartkiewicz (Toruń), który stracił do zwycięzcy 6 minut i 2 sekundy. Trzeci Paweł Ruszała (Kąty Opolskie) przybiegł 7:41 min. za zwycięzcą. Czwarte miejsce zajął Martin Sobota (Opole Przywory) ze stratą 14:04.

W klasyfikacji kobiet maraton wygrała Anna Rostkowska (Szklarska Poręba) 3:08:02, 2. Patrycja Włodarczyk (Jaworzno), strata 1:29; 3. Lidia Niekraś (Kłodzko), strata 12:33, 4. Katarzyna Przybylska (Opole), strata 26:48.