Dżudo. Kolejne podium Tomasza Szczepaniaka

Tomasz Szczepaniak
Tomasz Szczepaniak Zbiory prywatne
Zawodnik z Opola w barwach Politechniki opolskiej zajął 3. miejsce podczas Europejskich Igrzysk Studentów.

Impreza odbywa się w Chorwacji, a w turnieju dżudo w Rijece bardzo dobrze spisali się reprezentanci Polski. Biało-czerwoni wywalczyli trzy medale - jeden srebrny i dwa brązowe.

Do tego dorobku swoje dołożył Tomasz Szczepaniak z Politechniki Opolskiej. Reprezentujący na co dzień KJ AZS Opole dżudoka rywalizował w kategorii 90 kg. Wicemistrz Europy juniorów z 2013 roku, zwyciężył w pojedynkach z Francuzem Loicem Segurą, a następnie Brytyjczykiem Mateją Gluszacem, aby przegrać w półfinale z późniejszym złotym medalistą Czechem Davidem Klammertem. W walce o brąz opolanin pokonał Niemca Maximiliana Schuberta.

Dla Szczepaniak medal w Rijece jest kolejnym w dorobku. W poprzednim roku na Pucharze Europy w Orenburgu przegrał w półfinale, aby ostatecznie zająć 3. miejsce. Z kolei złoto wywalczył podczas Pucharu Europy seniorów w Bratysławie.

W zawodach w Chorwacji wystąpił też inny student Politechniki Bartosz Dobranowski (66 kg), ale zanotował jedno zwycięstwo i dwie porażki, zajmując dalsze miejsce.